Svátek má: Julius

Regiony

Velikost textu:

Na univerzitním parkovišti vznikne nové odběrové místo

Na univerzitním parkovišti vznikne nové odběrové místo

Pro studenty a zaměstnance Univerzity Hradec Králové bude testování za zvýhodněných podmínek.

Univerzita Hradec Králové
24. ledna 2021 - 08:00

Pravděpodobně již od 25. ledna 2021 bude možné testování a odběr pro antigenní a PCR testy vzhledem k onemocnění covid-19 podstoupit i na parkovišti Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici. Řada se dostane jak na objednané klienty s žádankou od lékaře, tak na samoplátce.

„Mám velkou radost z toho, že se nám podařilo vyjednat spolupráci se společností SCIMED BIOTECHNOLOGIES, která testování bude zajišťovat. Ulevíme tak dalším odběrovým místům, studentům a zaměstnancům UHK pak navíc po doložení průkazu zaměstnance či karty studenta umožníme testování za výhodnějších podmínek. Jako samoplátce je tak PCR test vyjde na 1.300 Kč oproti běžným 1.510 Kč a antigenní testování na 350 Kč,“ popisuje spolupráci kvestor UHK Aleš Klicnar s tím, že výsledky PCR jsou oznámeny do 48 hodin, v případě antigenního testování pak do 20 minut.

„Právě antigenní testování je obecně při splnění podmínek pro všechny pojištěnce zdarma, hradí se pouze v případě, když někdo nemá v ČR zdravotní pojištění nebo nesplňuje podmínky. Typicky jde třeba o lidi s pozitivním PCR testem v posledních 90 dnech,“ doplňuje kvestor Klicnar.„Odběrové místo bychom rádi spustili co nejdříve, ideálně 25. ledna. Provoz plánujeme na 7 dní v týdnu od 8. do 22. hodiny. Předpokládané ukončení provozu je v závislosti na vývoji epidemické situace v ČR odhadováno na červen tohoto roku. Vedle samoplátců budeme samozřejmě schopní testovat i klienty se žádankou od lékaře, těm test hradí zdravotní pojišťovna,“ pokračuje ředitel společnosti SCIMED BIOTECHNOLOGIES Jaroslav Sixta a dodává: „Přímo při odběru je možné sdělit, zda klient potřebuje potvrzení pro vycestování v anglickém jazyce a připsat číslo cestovního dokladu“.

Veřejnost mimo organizaci UHK nalezne rezervační formuláře na stránkách www.scimed.cz a crs.uzis.cz. Na parkovišti UHK v Hradecké ulici bude postup a umístění odběrového místa přehledně vyznačen. Informovala Univerzita Hradec Králové

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:uhk,mmhk)