Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Nastal čas na podávání návrhů na udělení výjimky na rušení nočního klidu

Nastal čas na podávání návrhů na udělení výjimky na rušení nočního klidu

Zastupitelstvo města Příbram každý rok přijímá Obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu. Nyní nastala doba, kdy je možné podávat náměty na udělení výjimky z této vyhlášky.

Ilustrační foto
27. ledna 2020 - 12:30

Noční klid je důležitým aspektem pro spokojený život obyvatel. Na druhé straně však potřebujeme také určité společenské vyžití. Aby mohly být tyto dvě strany vyrovnány, existuje možnost na udělení výjimky ze zákonem stanovené doby nočního klidu.

„Pořádání kulturních akcí je důležitou součástí života a jsme rádi, že v Příbrami je spousta jednotlivců, spolků a organizací, které se do nelehké a mnohdy nevděčné činnosti, tedy bavit lidi, pouští. Pokud máte jasno, kdy a jakou akci chcete pořádat, neváhejte požádat o udělení výjimky z Obecně závazné vyhlášky o nočním klidu,“ vyzývá všechny pořadatele kulturních, společenských, sportovních a jiných akcí, které by přesahovaly do doby nočního klidu starosta města Jan Konvalinka.


Aktuální znění vyhlášky v příloze stanovilo výjimečné případy, kdy je doba nočního klidu kratší nebo žádná. V době do 17. února 2020 přijímá MěÚ Příbram náměty pořadatelů akcí, jež by mohly narušit noční klid. Tyto náměty budou následně vyhodnoceny a případně zařazeny do návrhu vyhlášky. Uveďte název akce, pořadatele včetně kontaktních údajůa dobu jejího konání.

Středočeskénovinkycz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(rp,stredoceskenovinky.cz, foto:meu pribram)