Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Nehoda na D1 u obce Kujavy

Nehoda na D1 u obce Kujavy

V sobotu 18.ledna 2020 v 08:32 hod. byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala na dálnici D1 u obce Kujavy, u které došlo ke zranění jedné osoby, pro kterou přiletěl vrtulník.

Z místa nehody
19. ledna 2020 - 12:00

Na místo události byly okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy ze Studénky. Později si velitel zásahu na místo události povolal vyprošťovací automobil ze stanice Nový Jičín.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu, které skončilo mimo dálnici převrácené na střeše. Hasiči ihned provedli stabilizaci převráceného vozidla a zajištění proti požáru, poskytli pomoc přítomné posádce zdravotnické záchranné služby při ošetřování zraněné osoby a zajistili komunikaci pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje. Provoz na dálnici byl v jednom směru přibližně na 20 minut zastaven.

Po vyšetření dopravní nehody Policií ČR zajistili hasiči převrácení havarovaného vozidla zpět na kola a následně i jeho přemístění zpět na komunikaci pomocí vyprošťovacího automobilu. Hasiči poté uklidili komunikaci, kterou ve spolupráci s Polici ČR plně zprovoznili, neboť během likvidačních prací byla dálnice z důvodu bezpečí zasahujících složek integrovaného záchranného systému průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.


Moravskoslezskenovinky.cz informoval o nehodě npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS MSK.

(red,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)