Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Nejen ve Zlíně se ve čtvrtek kradlo

Nejen ve Zlíně se ve čtvrtek kradlo

Několik oznámení o různých krádežích přijali včera policisté ze Zlína, Luhačovic i Otrokovic.

Ilustrační foto
12. srpna 2019 - 07:30

Ze sklepní kóje v centru Zlína někdo v průběhu týdne odcizil sjezdové jízdní kolo značky GT poté, co vyštípal do drátěných dveří sklepa otvor. Škoda, kterou odcizením způsobil, činí asi deset tisíc korun.

Z prodejny elektra v Malenovicích zase někdo odcizil vystavený notebook značky ACER, čímž společnosti způsobil sedmitisícovou škodu.

Na Zálešné se včera během dne lapka po vytlačení okýnka otevřeného na ventilaci vloupal do sklepního pokoje v půldomku, odkud odcizil airsoftovou pistoli a finanční hotovost téměř osmdesát tisíc korun.

V Tlumačově zloděj odcizil motorovou koloběžku uzamčenou kovovými zámky k zábradlí. Škoda se vyšplhala na více než třináct tisíc korun. Případem se zabývají otrokovičtí policisté.

A policisté z Luhačovic od včerejška prověřují vloupání do volně stojícího stavebního kontejneru na pozemku v Pozlovicích, odkud zloděj v noci odcizil různé druhy pracovního nářadí za třicet sedm tisíc korun.

Všechny případy muži zákona prověřují jako krádež s dvouletou trestní sazbou, u krádeže peněz je potom trestní sazba až pět let odnětí svobody.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)