Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Nejpopulárnější v kraji jsou lokality na Valašsku či v Kroměříži

Nejpopulárnější v kraji jsou lokality na Valašsku či v Kroměříži

Nejen pohoří Beskyd, ale také řeka Bečva láká turisty Zlínského kraje na Valašsko. Potvrzují to i aktuální výsledky letní akce na podporu cestovního ruchu „Spolu po magentové“.

Květná zahrada
9. srpna 2020 - 07:30

Akci připravil T-Mobile společně s agenturou CzechTourism. Podle nich totiž vede v počtu aktivací neomezených dat na den penzion Staré časy v obci Horní Bečva. Ta leží v údolí Rožnovské Bečvy, která nedaleko pramení a kousek po proudu již plní vodní nádrž rovněž zvanou Horní Bečva. Každý zákazník T-Mobile, který navštíví jednu z vybraných lokalit, si v ní může aktivovat data do mobilu na 24 hodin zcela zdarma a právě podle počtu aktivací za první měsíc prázdnin byla popularita turistických zajímavostí změřena.

Zákazníci společnosti T-Mobile si při svých výletech po Zlínském kraji aktivovali nejvíce neomezených datových balíčků na 24 hodin také v Leteckém muzeu v Kunovicích a v Květné zahradě v Kroměříži, původně zvané Libosad.

„Na prvních místech v žebříčku se objevily známé i méně známé destinace. Spousta krásných míst ale na objevení stále čeká a doufáme, že naše akce pomůže, aby je čeští turisté našli. Návštěvníci, kteří zavítají do samotného centra Zlínského kraje, jistě nevynechají někdejší ředitelství firmy Baťa, 77,5 metrů vysoký mrakodrap zvaný Jednadvacítka. Možná ale nevědí, že do Zlína proslulého také animovaným filmem navrací jeho slávu unikátní centrum animované tvorby s názvem Filmový uzel Zlín,“ prozrazuje tajný tip na výlet Juraj Bóna, výkonný ředitel T-Mobile pro Českou republiku.

Akcí „Spolu po magentové“ T-Mobile zpříjemňuje turistům dovolenou v tuzemsku a zároveň podporuje příjmy podnikatelů v cestovním ruchu. Pokud zákazník T-Mobile navštíví lokalitu zapojenou do akce, může odeslat bezplatnou SMS buď načtením QR kódu, nebo přepsáním kódu příslušného místa. Pak už stačí pro získání neomezených dat zdarma na 24 hodin jen zadat do mobilní aplikace Můj T-Mobile unikátní kód.


Mezi turistickými lokalitami, zapojenými do letní akce „Spolu po magentové“, najdeme jak firemní zákazníky T-Mobile z oblasti cestovního ruchu a gastronomie, tak i subjekty, kterým nabídla účast redakce portálu Kudyznudy.cz agentury CzechTourism. Kompletní seznam míst, kde je možné bezplatně aktivovat datový balíček na 24 hodin, je k dispozici na webu www.t-mobile.cz/pomagentove. Další zájemci o možnost zvýšení komfortu návštěvníků své lokality se mohou registrovat na adrese https://ceskeleto.t-mobile.cz/registrace/.

TOP 10 lokalit ve Zlínském kraji podle počtu aktivovaných datových balíčků
1.    Penzion Staré časy Horní Bečva
2.    Letecké muzeum v Kunovicích
3.    Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad
4.    Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni
5.    Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu
6.    Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů
7.    Lázně Leopoldov, Smraďavka u Buchlovic
8.    Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko
9.    Muzeum luhačovického Zálesí
10.    Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu


TOP 10 nejpopulárnějších lokalit v rámci celé ČR podle počtu aktivovaných datových balíčků
1.    Třeboň v marcipánu – muzeum, čokolaterie a dílna
2.    Restaurace a hotel Praděd
3.    Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny
4.    Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy
5.    Sklárna Novosad v Harrachově – nejstarší fungující sklárna v Čechách
6.    Grafitový důl Český Krumlov
7.    Zámek Častolovice – skvost české historické architektury
8.    Hrad Kokořín – bývalé sídlo loupeživých rytířů
9.    Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou
10.    Hrad Český Šternberk

Pro Zlinskenovinky.cz Vojtěch Jurásek, AC&C Public Relations, s.r.o.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)