Svátek má: Darja

Regiony

Velikost textu:

Největší stavbou bude na Zlínsku rekonstrukce silnice z Bystřice

Největší stavbou bude na Zlínsku rekonstrukce silnice z Bystřice

Ředitelství silnic Zlínského kraje podepsalo se zhotovitelem, který zvítězil v obchodní soutěži, smlouvu o dílo na rekonstrukci silnic II/438 a II/150 v úseku od hranice Zlínského s Olomouckým krajem do Bystřice pod Hostýnem.

Ilustrační foto
10. června 2019 - 07:30

Celková délka řešeného úseku je 6,5 kilometru. Stavba bude rozdělena na 6 samostatných úseků.

„Jde o největší stavební akci na rekonstrukci krajské silniční sítě zahajovanou v letošním roce, její cena činí 139 milionů korun. Předpokládáme, že na financování stavby využijeme dotace z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.Stavební práce budou zahájeny v červnu 2019 realizací úseků č. 2, 4, 5 a 6, celá stavba by pak měla být ukončena v listopadu 2020. Práce včetně pokládky obrusné vrstvy (s výjimkou úseků č. 4, 5 a 6) budou probíhat za částečné uzavírky silnice po polovinách, se zachováním provozu pro osobní automobily, autobusy, vozidla do 7,5 tuny, dopravní obsluhu a vozidla IZS. Doprava pro vozidla nad 7,5 tuny bude vedena po objízdné trase.

Pokládka obrusné vrstvy v úsecích č. 4, 5 a 6 bude probíhat za úplné uzavírky silnice II/150. Po dobu úplné uzavírky bude veškerá doprava vedena po objízdné trase.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS.,Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web Zlínského kraje)