Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Neratovice: Pozitivně testovaná pacientka

Nemocnice Neratovice: Pozitivně testovaná pacientka

Potvrzujeme, že dne 26.03.2020 byla na interním oddělení pozitivně testována hospitalizovaná pacientka na onemocnění COVID-19, píše se v tiskovém prohlášení Nemocnice Neratovice.

Nemocnice Neratovice
28. března 2020 - 12:30

Tato pacientka byla původně hospitalizována s interním onemocněním. Ve chvíli, kdy se u pacientky objevily symptomy respiračního onemocnění, byla preventivně testována, její výsledek byl bohužel pozitivní. V souladu s doporučením Krajské hygienické stanice Středočeského kraje (územní pracoviště Mělník) byla pacientka izolována a neprodleně převezena do Nemocnice Na Bulovce.

V tuto chvíli je na interním oddělení hospitalizováno pět pacientů a nemocnice jedná o jejich přemístění do situaci odpovídajících zařízení. Nezbytná péče o stávající pacienty na interním oddělení bude prováděna za použití osobních ochranných prostředků tak, abychom zajistili ochranu zdraví našich pacientů, zaměstnanců i jejich rodin.

Nemocnice Neratovice po celou dobu, před uvedenou událostí i po ní, postupuje v souladu se všemi pokyny KHS v Mělníku a opatřením Ministerstva zdravotnictví vydaným pro řešení podobných situací. Ochrana zdraví pacientů, zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků je pro nás na prvním místě.Mezi uvedená opatření patří mimo jiné dočasné zastavení příjmu nových pacientů na interní oddělení, zajištění ochranných prostředků pro všechny zaměstnance oddělení, testování zaměstnanců, informovanost a poučení zaměstnanců o tom, jak se chovat uvnitř a mimo naše zdravotnické zařízení.

Nemocnice Neratovice učinila všechny možné a státními orgány doporučené preventivní i následné kroky pro minimalizování rizik šíření nákazy mezi našimi pacienty, zaměstnanci i jejich rodinnými příslušníky.

Středočeskénovinky.cz informovala PhDr. Petra Plutnarová, tisková mluvčí Nemocnice Neratovice.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:nemocniceneratovice)