Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice ve Slaném dostala od kraje termokameru

Nemocnice ve Slaném dostala od kraje termokameru

Pro potřeby a do majetku nemocnice ve Slaném byla Středočeským krajem ve čtvrtek 6 srpna 2020 poskytnuta termokamera na měření teploty návštěvníků nemocnice.

Ilustrační foto
11. srpna 2020 - 12:30

Z rukou radního pro zdravotnictví JUDr. Roberta Bezděka (ANO 2011) ji v odpoledních hodinách převzal ředitel nemocnice MUDr. Štěpán Votoček.

„Vedení nemocnice projevilo o pořízení termokamery zájem, proto jsme mu vyšli aktivně vstříc a rádi jsme pro potřeby nemocnice poskytli jeden přístroj který jsme původně předpokládali využít v našich oblastních nemocnicích,“ řekl radní JUDr. R. Bezděk.


Termokamera by měla napomoci nemocnici v rámci nastavení preventivních opatření při případné druhé vlně nárůstu počtu případů koronaviru. „Jsme rádi, že jsme termokameru získali. Je to pro nás důležité, protože na jaře jsme v rámci preventivních opatření měřili návštěvníkům teplotu kontaktními teploměry, ale termokamera nám usnadní práci a umožní kvalitněji a efektivněji snímat teplotu návštěvníků,“ prohlásil ředitel Nemocnice Slaný MUDr. Karel Votoček. Upřesnil také, že termokamera bude v tamní nemocnici nyní umístěna na urgentním příjmu a v případě tzv. „tvrdé karantény“ bude přemístěna ke vchodu do budovy nemocnice

Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)