Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Nová opatření města Kladna

Nová opatření města Kladna

Okres Kladno byl zařazen do stupně pohotovosti II – tzn. mezi oranžové okresy. Magistrát proto zavádí nová opatření a preventivní doporučení.

Ilustrační foto
14. září 2020 - 12:30

„Okres Kladno se zařadil mezi tzv. oranžové okresy a je nutno opět zavést preventivní opatření. V současné době nejde o kontinuální růst, ale skokový záchyt většího množství případů. Žádáme všechny klienty, aby v komunikaci s jednotlivými pracovišti Magistrátu upřednostnili elektronický nebo telefonický kontakt, pokud je to možné“, upozorňuje primátor Dan Jiránek a dodává: „Pro rizikovější skupinu obyvatel, to jsou občané starší 65 let a diabetici jsme vyhradili úterní úřední hodiny! Zároveň se zavádí i bezpečnostní opatření v prostředcích veřejné dopravy a věřím, že cestující budou k sobě ohleduplní, doporučuje se omezit konzumaci jídla i pití během jízdy!“

Všechna pracoviště Magistrátu jsou opět přístupná pouze v rouškách, ústenkách, respirátorech, které brání kapénkovému přenosu. Při nutném osobním kontaktu je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy, používat desinfekci, která je na jednotlivých místech k dispozici.Mění se úterní úřední hodiny

Od 15. 9. a každé další úterý na všech pracovištích magistrátu budou úřední hodiny vyhrazeny pouze pro rizikovou skupinu obyvatel, tj. osoby nad 65 let a diabetiky. Na pracovišti CSA budou obslouženi i klienti, kteří jsou objednáni přes objednávkový systém, toto se vztahuje pouze na úřední hodiny v úterý – ostatní zůstávají stejné.

Toto opatření neplatí pro pracoviště Czechpointu v OÁZE, Tescu a Městském informačním centru a v místních úřadovnách Švermov a Vrapice.

Nařízení Krajské hygienické stanice

Od půlnoci z neděle na pondělí, tedy od 14.9. 00.00 hodin, se nařízením krajské hygienické stanice zavírají provozovny veřejného stravování osob – bary, restaurace, noční kluby apod., a to vždy od půlnoci do rána do 6 hodin.

Středočeskénovinky.cz informovala Lucie Steinerová, mluvčí, statutární město Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)