Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Nová publikace 28 tradičních receptů. Soutěž pro kuchaře

Nová publikace 28 tradičních receptů. Soutěž pro kuchaře

Symbolicky, u příležitosti oslav pádu železné opony, přichází Evropský region Dunaj-Vltava s novou publikací, která se tentokrát zaměřuje na tradiční kuchyni.

Ilustrační foto
4. listopadu 2019 - 11:00

Rovněž prezentuje společné znaky kulinářského umění tohoto území, kterými se jednotlivé regiony navzájem po staletí ovlivňovaly. Novinkyvysocina.cz o tom informuje tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Trojmezí Rakouska, Bavorska a České republiky je ve svém historickém, ale také kulturním vývoji pevně spjaté a má mnoho společných znaků, kterými je region a jeho obyvatelstvo vzájemně ovlivňováno.

Právě pád železné opony a otevření hranic před 30 lety napomohly k opětovnému sbližování těchto regionů v jeden společný hospodářský, životní a kulturní prostor, dnes nazývaný Evropský region Dunaj-Vltava (dále jen ERDV).
 

„Nová kuchařka ERDV vyniká společnými kulinářskými znaky a ukazuje regionální a tradiční speciality, jimiž chceme v jubilejním roce otevření hranic vyzdvihnout sounáležitost Evropského regionu přes hranice států ve společné svobodné Evropě“, doplňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, člen politického prezidia ERDV.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)