Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

O soutěž NEJ inovátor Plzně 2019 projevilo zájem téměř 40 firem

O soutěž NEJ inovátor Plzně 2019 projevilo zájem téměř 40 firem

Velký zájem ze strany firem zaznamenala Plzeň o svou nově vyhlášenou soutěž NEJ inovátor Plzně 2019.

Výstava v mázhauzu radnice
17. ledna 2020 - 07:00

Soutěž, již v uplynulých dnech podpořilo záštitou Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, je určena pro malé a střední podniky se sídlem v Plzeňské metropolitní oblasti. Jejím cílem je najít organizaci s nejlepším řízením inovací. Do prvního kola se přihlásilo téměř 40 firem, odborná porota jich do dalšího kola spojeného s auditem vybrala 20. Slavnostní vyhlášení těch nejlepších se uskuteční 13. května 2020 v Měšťanské besedě. Informace o vybraných firmách si nyní mohou lidé prohlédnout na výstavě v mázhauzu radnice.

„Zájmem firem jsme velmi mile překvapeni. Ukázalo se, že podobná možnost pro menší a střední podniky prezentovat svou kvalitu a poměřit se s ostatními, tu prostě chyběla. Vítězná firma bude moci používat titul ‚NEJ inovátor města Plzně 2019‘ a bude jí poskytnuta mediální podpora a propagace,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Kritériem hodnocení přihlášených firem odbornou porotou v prvním kole byl přínos inovací pro plzeňskou metropolitní oblast a úroveň spolupráce s akademickou sférou a výzkumnými centry v regionu, vliv firemních aktivit na tvorbu nových pracovních míst v regionu, vztahy vůči partnerům a dodavatelům či způsob, jakým organizace reprezentuje region v zahraničí,“ vysvětlil radní pro oblast Smart Cities a podpory podnikání Vlastimil Gola. 

„Dvacítce vybraných firem nabídneme takzvaný inovační audit, který určí pořadí a vítěze soutěže. Inovační audit je mezinárodní metoda, která analyzuje, hodnotí a stimuluje inovační proces a inovační prostředí v podnicích. Tyto audity budou probíhat ve firmách v období od ledna do března 2020,“ doplnil Vlastimil Gola.

Hlavní cenou pro první tři firmy je studium MBA na pobočce Fakulty veřejnosprávních a ekonomických studií Uherské Hradiště, Vysoké školy Jagiellońské v Toruni a jazykový kurz dle výběru na Jazykové škole EUFRAT GROUP v Plzni.

Plzeň zavedla od ledna 2020 poplatek z pobytu

Hlavními partnery soutěže jsou Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň, Vědeckotechnický park v Plzni, Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji, Západočeská univerzita v Plzni, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, Plzeňský kraj a dalším komerčním partnerem soutěže je firma OMEXOM GA Energo.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)