Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Ochutnávka Saska a Drážďan – rychle a zdarma v centru Prahy

Ochutnávka Saska a Drážďan – rychle a zdarma v centru Prahy

O víkendu 13. a 14. září 2019 mají Pražané mimořádnou příležitost poznat sousední německou zemi – Sasko - bez větší námahy a zcela zdarma.

Drážďanské přístaviště s parníkem Dresden
11. září 2019 - 11:12

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze uchystala, co je k vidění z přírodních krás, svědků minulosti i nejsoučasnějších atrakcí, jak chutná víno z oblasti Saska, co nového chystá Drážďanská galerie a Zwinger, co Semperova opera, co tradiční vánoční trhy.

Vzhledem k letošní orientaci prezentace na Drážďany a Saské Polabí zveme s TimeRide Dresden na virtuální cestu barokními Drážďanami před 300 lety; jedinečné nabídky zážitků v muzeích ukáže i dopravní muzeum. Drážďany, které Češi dobře znají jako po léta pulzující kulturní skvost, usilují o titul Evropského hlavního města kultury v roce 2025 a svou kandidaturu rozhodně podtrhnou nejednou událostí, takže se je na co těšit.

Od propojení dálnice a zlevnění železnice pro seniory je cesta k našemu tradičnímu severozápadnímu sousedu snadno přístupná, a tak stojí za to předem si osahat, za čím a kam se vydat. O příjemnou náladu se po oba dny postará hudební doprovod drážďanského jazzbandu Micha Winkler & Friends – a také ochutnávky vín.

Kdy?

V pátek 13. září od 18 do 21 hodin a v sobotu 14. září od 12 do 20 hodin.

Kde?


V Praze 1 na Malé Straně, U Lužického semináře 13, kousek doprava od Karlova mostu.

Mimochodem, na historické i současné propojení Česka a Saska poukazuje již od května i pozoruhodná výstava ve Šternberském paláci v Praze: „Čechy–Sasko: jak blízko, tak daleko“, která mapuje vzájemné styky a působení od paleolitu dodnes, a potrvá do 15.9. Tam už je to ovšem za vstupné.

(em, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)