Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Od září začne v dílnách školy parta kluků skládat Mercedes

Od září začne v dílnách školy parta kluků skládat Mercedes

Parta čtrnácti kluků pod dohledem čtveřice učitelů odborného výcviku začne v dílnách Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na pracovišti Školní už v září montovat užitkové vozidlo Unimog značky Mercedes-Benz.

Radní Jana Fialová s dílem vozu Mercedes.
31. července 2020 - 11:00

Do konce letošního roku budou díly z více než patnácti dodaných palet vmontovány na podvozek a univerzální vozidlo, nosič, bude připraveno k absolvování diagnostiky. „Poté, co se našim žákům v Třebíči podařilo postavit úspěšně Tatru a další sestavujeme v dílnách České zemědělské akademie ve Světlé nad Sázavou, jsme hledali dalšího klíčového partnera, který by měl chuť i odvahu s námi realizovat další studentskou konstrukční výzvu. Zhruba rok jsme domlouvali spolupráci se společností CROY, autorizovaným importérem vozů Mercedes-Benz Unimog v České republice. Zástupce firmy naše předchozí originální projekty nadchly a v krátké době doporučili ke stavbě vhodný model,“ uvedla pro Novinkyvysocina.cz Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.
 
Pro automobilku je to první projekt tohoto charakteru v České republice. Tým mladých mechaniků složený napříč všemi obory bude pracovat na konstrukci minimálně jednou týdně. Za účelem stavby byla přímo v areálu školy vyčleněna jedna z garáží.


Poté, co nosnou konstrukci předá škola Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny, bude dovybavena nejčastěji využívanými nástavbami. „S nasazením této techniky počítáme zhruba příští rok na začátku léta, jde o velice univerzálního pomocníka, proto bude vytížen v létě i v zimě. Předpokládáme, že se objeví na některém pracovišti na Žďársku,“ prozradil ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Radovan Necid.

Pro krajské silničáře je spolupráce s krajskými středními školami na stavbě nákladních vozidel velice zajímavou alternativou, jak si vychovávat budoucí zaměstnance.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)