Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Odvezeš mě, kam budu chtít! Taxikáře ohrožoval pistolí

Odvezeš mě, kam budu chtít! Taxikáře ohrožoval pistolí

Výhrůžkami a namířenou zbraní si v Karviné vyžadoval nástup do vozidla taxislužby. K dramatu došlo nedávno v městské části Ráj.

Ilustrační foto
30. listopadu 2021 - 12:00

Taxikář přistavil vozidlo na stanoviště, najednou se za okénkem objevila tvář muže, kterého taxikář poznal a ihned si uvědomil, že byl na něho upozorňován. Taxikářovi kolegové v minulosti již měli s tímto zákazníkem špatné zkušenosti.

Taxikář se tedy uzamkl a muži řekl, že je obsazen a čeká na jiného zákazníka. To agresivnímu muži nestačilo. Přes okénko začal taxikáři vulgárně nadávat a z kapsy bundy vytáhl krátkou střelnou zbraň, kterou přiložil na sklo. Nepatřičně vyhrožoval použitím zbraně, pokud taxikář nevystoupí, nebo ho nevezme do vozidla. Řidič na nic již nečekal, zařadil a z místa incidentu odjel.

Zanedlouho incident pokračoval ve městě před dispečinkem taxi, kde důvodně podezřelý se nechal přivézt jinou taxislužbou, ale to už byla na cestě pomoc.


Do několika minut po oznámení, policisté karvinského oddělení hlídkové služby důvodně podezřelého muže zadrželi. Prohlídkou zadrženého policisté našli nejenom krátkou zbraň, ale i nůž s dlouhou čepelí. Zbraň byla plynová expanzní pistole s náboji.

Zadržený muž byl podroben orientačním zkouškám, kdy zkouška na návykové látky byla pozitivní. Po procesních úkonech komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví. Obviněný muž je ohrožen trestem odnětí svobody na dvě léta až osm let.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)