Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Opilá žena vyváděla na plzeňském vlakovém nádraží

Opilá žena vyváděla na plzeňském vlakovém nádraží

Pobytem v protialkoholní záchytné stanici skončil čtvrtek pro ženu, která v opilosti vyváděla na vlakovém nádraží. Nechtěla z haly odejít, slovně napadala ostrahu a strážníky.

Ilustrační foto
17. listopadu 2019 - 07:00

Odmítala i přes výzvu hlídky prostor dobrovolně opustit. Svůj výstup završila, když byla z haly za asistence strážníků a ostrahy z místa vyváděna. Najednou se začala bránit, podařilo se jí vysmeknout a začala ze sebe svlékat oblečení. Svým jednáním žena vzbudila veřejné pohoršení a dopustila se přestupku proti veřejnému pořádku. Protože žena nekontrolovala své chování a ohrožovala veřejný pořádek, odvezla jí hlídka městské policie střízlivět na záchytku. Přestupkové jednání, kterého se dopustila, s ní bude vyřešeno po odeznění alkoholové intoxikace.

Strážníci pomohli seniorce

Z Linky seniorů se dnes v šest hodin ráno ozval signál tísňového tlačítka. Do domácnosti stařenky, která žádala o pomoc, vyrazila hned hlídka strážníků.  Na její klepání a zvonění u dveří bytu nikdo nereagoval. Proto si odemkla rezervním klíčem, který má pro případ nouze v zapečetěné obálce. Pětaosmdesátiletou seniorku po vstoupení dovnitř našli strážníci ležet před postelí na podlaze. Zraněná nebyla, jen potřebovala pomoc zvednout. S tím jí strážníci pomohli a položili ji na postel.


Opilý muž byl agresivní

Ve večerních hodinách si v sadech Pětatřicátníků všimli strážníci chování zjevně podnapilého muže, který neustále vstupoval do vozovky.  Jakmile se ho pokusili upozornit na jeho nebezpečné jednání, začal je 45letý muž slovně urážet. Hlídka muže vyzvala, aby se jí legitimoval. Když si pak začal jeden ze strážníků jeho údaje opisovat, vyrazil opilec rukou proti jeho obličeji. Druhý člen hlídky ale okamžitě reagoval. Za pomoci páky svedl muže na zem, kde mu nasadil pouta. Dechovou zkoušku muž odmítl se slovy, že je opilý a vypil dva litry vína. Jelikož byl ve stavu, kdy neovládal své chování, a narušoval veřejný pořádek, rozhodli se ho strážníci odvézt k vystřízlivění na záchytku.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková  mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)