Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Orlová: Nové stromořadí vyrostlo na ulici Ke Studánce

Orlová: Nové stromořadí vyrostlo na ulici Ke Studánce

Téměř každý návštěvník Orlové je překvapen množstvím zeleně ve městě. Přesto, se jeho představitelé  domnívají, že „zeleně není nikdy dost“, hledají každou možnost, jak vysadit další stromy.

Z výsadby nového stromořadí v Orlové-Lutyni.
2. prosince 2021 - 12:00

Nové stromořadí vzniklo v těchto dnech v blízkosti Základní školy Ke Studánce v Orlové-Lutyni. Školáci z již zmíněné základní školy v čele s jejím ředitelem Mgr. Robertem Kaletou se i přes nepříznivé počasí pustili do práce. Pan ředitel to dětem předvedl a následně se všichni chopili nářadí a osm vzrostlých buků lesních, červenolistých, vysadili. Stromořadí bude clonit hřiště od místní komunikace.

„Vybrali jsme toto místo zcela záměrně. Je v centru města a v bezprostřední blízkosti multifunkčního hřiště, které je využíváno žáky základní školy, ale i dětmi z blízkého sídliště. Na hřišti jsou dětské prvky, basketbalové koše a je tam sportovní plocha. Kolem hřiště vede komunikace a nově vysazené stromořadí bude toto hřiště chránit od komunikace. Nehledě na to, že stromy budou poskytovat i příjemný stín,“ vysvětluje výběr místa místostarostka Bc. Naděžda Kubalová.

Ve Frýdku s jarem přichází i výsadba stromů

Nelze se nezmínit, že tento projekt byl spolufinancován z Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Stromy. Celkové náklady představují částku 66 153 Kč, z toho příspěvek Nadace ČEZ je ve výši 53 216 korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz. zdroj: portál města Orlová)