Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Ostrava vybuduje další podzemní kontejnery

Ostrava vybuduje další podzemní kontejnery

Město Ostrava rozšíří síť podzemních kontejnerů o nová stanoviště v obvodech Moravská Ostrava a Přívoz, Poruba a Ostrava-Jih. Historicky poprvé budou v Ostravě vybudována také polopodzemní kontejnerová stání. Všechna tři stanoviště by měla být hotova do listopadu.

Ilustrační foto
17. září 2020 - 12:00

V současné době je ve městě v provozu 25 stanovišť pod zemí, a to v Moravské Ostravě a v Porubě.

„Výstavba dvou polopodzemních stanovišť je pilotním projektem, na jehož základě chceme posoudit, která varianta je pro město výhodnější, a kterým směrem by se v budoucnu měla další výstavba pro kontejnery na odpad ubírat. Podzemní stanoviště se hodí svým vzhledem spíše do historických částí města a exponovanějších lokalit, polopodzemní jsou určena na sídliště, a to především kvůli širší škále jejich velikostí," řekla náměstkyně pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Výstavbou polopodzemních kontejnerů se sníží celkový počet nádob na daném stanovišti a dojde také k estetizaci prostoru. Ve Francouzské ulici v Ostravě-Porubě je v současnosti celkem 15 kontejnerů, které budou nahrazeny pěti polopodzemními, na stanovišti Dr. Martínka v Ostravě-Jihu bude 16 nádob vyměněno za 9 polopodzemních. I přesto, že se počet kontejnerů na odpad sníží, dojde na obou místech k navýšení kapacity objemu - z 18 400 na 32 000 litrů (Dr. Martínka) a z 16 500 na 25 000 litrů (Francouzská) - a díky tomu i ke snížení frekvence vývozu.


Jedno nové podzemní stanoviště bude vybudováno u křížení ulic Biskupská a Havlíčkovo nábřeží v Moravské Ostravě. Tam zůstane stejný počet nádob, tedy tři kusy, ale opět s navýšením objemové kapacity z původních 3300 litrů na 9000 litrů.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)