Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Ostrava zapojuje lidi ohrožené chudobou do běžného života

Ostrava zapojuje lidi ohrožené chudobou do běžného života

Město Ostrava se dlouhodobě potýká s problémy spojenými s chudobou a vyloučenými lokalitami. Ohroženým lidem pomáhá. Těch jsou již tisíce, přičemž osm set Ostravanů si našlo práci.

Ilustrační foto
11. června 2021 - 12:00

Na problémy s chudobou zareagovalo město navázáním spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování. V Ostravě od té doby vzniklo za podpory evropských fondů krizové bydlení pro nejzranitelnější občany a více než 450 sociálních bytů, ve kterých si zhruba 90 % domácností bydlení udrželo.

Ve spolupráci s Agenturou a neziskovými organizacemi se také podařilo zastavit 180 neoprávněných exekucí, pomoci 800 lidem najít si zaměstnání a zabránit odebrání 84 dětí.

Pomoc nejzranitelnějším vrstvám obyvatel vyžaduje vstupní investici, dlouhodobě se ale vyplácí i finančně. Experti Agentury spočítali, že ztráta bydlení tisícovky lidí přijde státní pokladnu minimálně na 250 milionů korun ročně.


A nejen to. Pro stát představuje obrovské náklady ve výši až 50 tisíc korun měsíčně také ústavní péče o děti, které jsou z nestabilního rodinného prostředí odebírány.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)