Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Ostravská MHD je od dubna zcela ekologická

Ostravská  MHD je od dubna zcela ekologická

Ostravané se od dubna v městské hromadné dopravě nesetkají s vozy s dieselovými motory. Dopravní podnik Ostrava je prvním velkým dopravním podnikem v ČR, který se může pochlubit nasazováním pouze ekologických vozidel.

Primátor Tomáš Macura vypíná naftový motor
11. dubna 2021 - 12:00

Primátor Tomáš Macura a generální ředitel Dopravního podniku Ostrava (DPO) Daniel Morys v pátek 9. dubna symbolicky vypnuli poslední dieselové autobusy v denní výpravě. Tím začala nové éra ostravské městské hromadné dopravy.

DPO měl na přelomu loňského a letošního roku ve svém vozovém parku cca 300 provozních autobusů, z nichž bylo přes 200 s pohonem CNG a 10 elektrobusů, k nimž letos v březnu přibylo dalších 24 CNG autobusů.


Uvedené počty ekologických autobusů zahrnují široké spektrum vozů, od běžných dvanáctimetrových autobusů přes článkové až po minibusy a doubledeckery.

Budova radnice v Boru u Tachova zaujme krásným vstupním portálem

Počet autobusů na pohon CNG a elektrobusů bude DPO do budoucna zvyšovat. Letošní dubnový milník ekologizace provozu dokáže DPO naplnit i díky již uvedeným posledním 24 dvanáctimetrovým CNG autobusům, které byly v uplynulých dnech postupně uvedeny do provozu.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)