Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice: První písemná zmínka o městě jako nová vizitka

Otrokovice: První písemná zmínka o městě jako nová vizitka

Letos uplyne 880 let od první písemné zmínky o Otrokovicích.  U příležitosti tohoto významného výročí města vydala Otrokovická BESEDA turistickou vizitku.

Nová turistická vizitka Otrokovic.
29. července 2021 - 07:30

Ta znázorňuje některé prvky spojené s první písemnou zmínkou. Vizitku je možné zakoupit za 15 korun v obou pobočkách Turistických informačních center Otrokovice v budově BESEDY i v přístavišti.

Toto výročí se váže k roku 1141, kdy byla vydána listina olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka. Jednalo se o soupis pozemkových majetků olomouckého biskupství na Moravě a vedle řady jiných obcí jsou zde zmíněny i Otrokovice. Město to tak řadí mezi nejstarší písemně doložené obce na Moravě. „Věříme, že tento drobný turistický a sběratelský předmět potěší všechny návštěvníky města a sběratele turistických vizitek,“ řekl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Turistická vizitka je nalepovací známka s vyobrazením a popisem zajímavostí nejen z oblasti turistiky, ale i kultury, historie, sportu či gastronomie. V poslední době stále populárnější samolepky doplňují turistům jejich cestovatelské deníky.

Jejich výhodou je malá velikost, nízká cena, dostupnost a stále se rozšiřující nabídka. Otrokovice nabízí v současné době dvě turistické vizitky, přičemž jedna zobrazuje letecký pohled na město a již zmiňovaná novinka připomíná první písemnou zmínku o Otrokovicích.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)