Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Ozonofikace jako vhodná prevence v domovech pro seniory

Ozonofikace jako vhodná prevence v domovech pro seniory

V Domově seniorů Říčany nechali v těchto dnech provést náročnou preventivní dezinfekci všechvnitřních prostor za pomocí ozónu.

Z akce
7. dubna 2020 - 12:30

Jde o další z preventivních kroků v boji proti šíření koronaviru chránící nejohroženější skupinu společnosti tam, kde mohou být důsledky fatální. Jedná se o pokročilý dezinfekční proces, který pronikne do všech zákoutí a zbaví vzduch v interiérech bakterií, virů, plísní, pachů a jiných patogenů.

Jedním z klíčových úkolů našeho Domova v těchto dnech je ochránit seniory od zákeřné nákazy koronavirem. Ohrožené jsou především Domovy seniorů. To s sebou nese řadu omezení, ale také aktivních kroků, které je možné učinit. První zásadou je dodržování všech opatření stanovených krizových štábem a vládou ČR a tím je především používání osobních ochranných pomůcek (roušek, respirátorů aj.), zvýšený důraz na hygienu a dezinfekci a to jak osobní, tak i všech povrchů, obalů, ale také třeba odpadů a nádob, do nichž jsou tyto koncentrovány.
 
„Rádi bychom tímto upozornili také ostatní zařízení pro seniory, že je možné kromě důležitých kroků ochrany podnikat v nelehkém období aktivní kroky. Ozonofikace je jedním z nich. Výsledkem je doslova cítit ve vzduchu. To přispívá k psychické pohodě všech obyvatel Domova i jeho zaměstnanců,” vysvětluje ředitel DS Říčany Pavel Kyzlink.Dezinfekce ozónem představuje jednu z nejúčinnějších dezinfekcí prostor a povrchů. V současné době je zejména důležitá její schopnost obrany proti virům. V DS Říčany postupně vydezinfikovali během tří dní všechny prostory Domova.

„Klíčové bylo jasně vysvětlit pouze preventivní charakter tohoto důkladného opatření. Samotný proces pak probíhal velmi šetrně s důrazem na minimální omezení provozu a komfort seniorů ubytovaných v našem Domově. V rámci ochrany obyvatel domova seniorů doporučujeme také aplikovat dobrovolnou karanténu,” dodává Pavel Kyzlink.

Ozonování prostor
Jde o metodu, která významným způsobem pomáhá vytvářet zdravé prostředí a výrazně omezuje rozšiřování nemocí.  Ozón likviduje viry, bakterie, alergeny a spory plísní – bez použití chemických látek. Zároveň štěpí zápachy a odstraňuje je. Rozpadá se na kyslík. Zajišťuje tak čisté a zdravé prostředí bez škodlivých částic. Jako plyn proniká do všech koutů, skulin a pórů nejrůznějších materiálů jako jsou stěny, podlahy, nábytek, koberce, textilie a ostatní zařízení.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:ds Ŕíčany)