Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Pardubice se připojí k iniciativě Milion stromů

Pardubice se připojí k iniciativě Milion stromů

Pardubice se připojí k iniciativě ministerstva životního prostředí a nadace Partnerství, jejímž cílem je vysázet po celé České republice deset milionů stromů.

Ilustrační foto
7. listopadu 2019 - 11:30

Ty by měly pomoci zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst. V listopadu město v rámci této akce vysadí první stromy v Polabinách.


„Projekt si klade za cíl vysázet do pěti let v České republice deset milionů stromů. Je jedno, zda je budou vysazovat obce, jednotlivci či firmy. Výsadba v Gagarinově ulici je první vlaštovkou, ve výsadbě budeme samozřejmě pokračovat, ale hlavně chceme inspirovat další. Městské obvody vytipovaly místa, kde je výsadba vhodná. Nejsou to pouze sídlištní celky, sázet lze podél komunikací, cyklostezek, vodních toků či v lese,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Helena Dvořáčková.

„Každý, kdo se chce k této celostátní iniciativě připojit by se měl spojit s příslušným městským obvodem, který má nejlepší přehled o tom, která místa jsou pro výsadbu stromů nejvhodnější i jaké druhy se pro danou lokalitu hodí nejlépe,“ dodala náměstkyně.

V rámci projektu, který má zmírnit dopady změny klimatu, vysadí město Pardubice 20. listopadu v Gagarinově ulici prvních sedm stromů, tři javory, tři sakury a jednu lípu srdčitou. Místa pro výsadbu jsou vybrána tak, aby nekolidovala s podzemními sítěmi, jejichž oprava si v minulosti vyžádala nejedno kácení vzrostlé zeleně. Do iniciativy milion strom se může zapojit kdokoli. Sázet mohou lidé nejen na městských pozemcích, ale třeba ve vlastní zahradě. Každý strom přispěje k tomu, aby se městu a lidem v něm lépe dýchalo a žilo,“ vyzvala náměstkyně Dvořáčková.

Pardubickenovinky.cz o celé věci informovala mluvčí pardubického magistrátu Nataša Hradní.

(vm,Pardubickenovinky.cz,foto:Město Pardubice)