Svátek má: Bořek

Regiony

Velikost textu:

Policista z kolejiště vytáhl opilou ženu a poskytl ji první pomoc

Policista z kolejiště vytáhl opilou ženu a poskytl ji první pomoc

Ve čtvrtek krátce po půl šesté odpoledne si policista sloužící na stálé službě obvodního oddělení Hradec Králové 1, které sídlí nedaleko hradeckého hlavního nádraží, na kamerovém systému všiml ženy, která sedí v zakázaném prostoru na valu mezi kolejemi.

Ilustrační foto
21. července 2019 - 08:00

Okamžitě informoval operační středisko s požadavkem o zastavení provozu vlaků. Jednalo se o velmi frekventovanou kolej pro vlaky Hradec Králové - Pardubice.

Policista vyběhl ze služebny a s ženou navázal přes plot komunikaci. Poté, co ji několikrát přikázal opustit zakázaný prostor, se po chvíli zvedla a rozešla se směrem k nádraží, kde po pár ušlých metrech nenadále spadla přímo do kolejiště. Kolega se ji vydal na pomoc, kdy musel oběhnout budovu a přes plot se k ní dostat. Ženu, která byla bez viditelného zranění a evidentně pod vlivem alkoholu, z kolejiště vytáhl a poskytl ji první pomoc.

Čtyřicetiletá žena z Ústecko-orlicka byla podrobena dechové zkoušce. Její výsledek byl ohromující - 3,95 promile alkoholu v dechu. Na místě si ji převzala záchranná služba, která ji převezla do nemocnice.
Po půl hodině byl vlakový provoz zcela obnoven.

Otec chtěl vynutit pro syna lepší známku

Policisté případ vedou jako přestupek, kdy po prošetření ho předají ke správnímu orgánu, v tomto případě drážní inspekci k dořešení.

Kolegovi za jeho všímavost a rychlou reakci patří velké poděkování. Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

 (jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)