Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Policisté se připravují na 52.ročník Trnkobraní

Policisté se připravují na 52.ročník Trnkobraní

Následující víkend bude nejen pro zlínské policisty ve znamení konání dvou akcí, na které se s dlouhým předstihem připravují. Jedná se o dvě tradiční akce: Vizovické Trnkobraní a Barum Czech Rally Zlín 2019.

Ilustrační foto
14. srpna 2019 - 07:30

Obou akcí se zúčastní přiměřený počet policistů v rámci zajištění bezpečnosti ve městech i zabezpečení plynulosti silničního provozu. Desítky policistů z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a policisté z oddělení služební hipologie budou v pohotovosti od pátečních ranních hodin až do neděle večer kvůli několika tisícům návštěvníků festivaluve Vizovicích. Ve zvýšené míře budoudohlížet na pořádek v ulicích města, procházet stanovými městečky, kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu a absenci alkoholu a drogu řidičů za volanty automobilů. Spolupracovat s policisty budou stejně jako při festivalu Mastersof Rock studenti Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově.

Policie apeluje nejen na řidiče na vozovkách, ale také na řidiče, kteří jezdí ve svých dopravních prostředcích po loukách ve stanových městečkách, aby se vyhnuli požití alkoholu a drog před jízdou. V opačném případě se nevyhnou zákonnému vyřešení přestupku či trestného činu.

Policie upozorňuje návštěvníky festivalu, aby byli obezřetní a převzali zodpovědnost nad svými osobními věcmi, cennostmi a penězi. Berte si proto svoje osobní a cenné věci s sebou a neztrácejte je z dohledu. Policiese každoročně zabývá krádežemi jak ze stanů, tak ze zaparkovaných automobilů, v nichž návštěvníci často nechávají viditelně na sedadlech elektroniku, kabelky či batohy.

"Buďte při svých víkendových cestách opatrní, ohleduplní a trpěliví, držte se pokynů policistů a pořadatelů a k parkování využívejte zásadně jenom místa k parkování určená, kterých bude ve Vizovicích dostatek. Všímejte si chodců, jež se budou ve vysoké míře pohybovat po všech komunikacích ve Vizovicích, a přizpůsobte jim svou rychlost," vyzývají policisté.


„Pokud si nebudete jistí svou střízlivostí, můžete bez obav navštívit Obvodní oddělení Policie České republiky ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda můžete v klidu usednout za volant svého vozu," dodávají policisté.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)