Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 otevřela nové sportoviště

Praha 7 otevřela nové sportoviště

Po prázdninovém zkušebním provozu došlo v uplynulém týdnu v úterý 3.září 2019 k slavnostnímu otevření nového sportoviště u ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí.

Slavnostní výkop
10. září 2019 - 12:30

Školní hřiště prošlo rozsáhlou přeměnou na multifunkční sportovní areál, který je v odpoledních hodinách k dispozici široké veřejnosti.

„O zpřístupnění hřiště základní školy T. G. Masaryka na Ortenově náměstí veřejnosti se v roce 2015 zasadili místní obyvatelé a spolek Dolní Holešovice. Areál hřiště prošel rozsáhlou rekonstrukcí, díky níž vzniklo nové multifunkční sportoviště, které mohou v odpoledních hodinách využívat všichni sportovní nadšenci. Lidé si sem mohou přijít zahrát basketbal, házenou, fotbal nebo si zaběhat,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

Hřiště je v současné době pro veřejnost otevřené od pondělí do pátku v čase 15 – 20 hodin. Vstup je zdarma. Provozní doba se bude ještě dále upravovat v návaznosti na časový rozvrh vyučování i ohlasů veřejnosti.  

Na nově zrekonstruovaném sportovišti se návštěvníci mohou těšit na běžecký ovál, víceúčelové hřiště na volejbal, basketbal či nohejbal, hřiště s umělým povrchem na fotbal, házenou, frisbee, softball apod. K dispozici jsou také dva cvičné basketbalové koše, dva stoly na stolní tenis či dva posilovací stroje pro nabrání fyzičky.

Rekonstrukcí prošlo i zázemí uvnitř školy, kde jsou šatny, toalety a sprchy. Sportovní náčiní (míče, pálky, hokejky atd.) jsou k zapůjčení u správce. K oddechu a příjemnému posezení slouží židle se stolky.

Pražské Výstaviště dějištěm hasičské soutěže ve vyprošťování osob

„V otevírání školních hřišť budeme dále pokračovat. S řediteli prověřujeme aktuální možnosti a věřím, že se počet veřejných sportovišť na Sedmičce brzy opět rozroste,“ doplnila radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.


Slavnostního otevření sportoviště na Ortenově náměstí se zúčastnil starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský, náměstek primátora hl. m. Prahy Pavel Vyhnánek, ředitel ZŠ T. G. Masaryka Jan Rychtr, zástupci Rady MČ Praha 7 a další hosté. Pan starosta s panem ředitelem se postarali o slavnostní výkop a radní si s dětmi v rámci dopoledního sportovního programu zahráli obíhačku ve stolním tenise.  

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mč)