Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Přerovští radní navrhují nezvyšovat cenu za odpad

Přerovští radní navrhují nezvyšovat cenu za odpad

Přerovští radní se rozhodli neměnit částku, kterou platí Přerované za odpad. Pokud zastupitelé jejich návrh podpoří, budou občané i v roce 2022 platit stejný roční poplatek ve výši 700 korun.

Ilustrační foto
23. listopadu 2021 - 08:00

I když se ceny za likvidaci odpadu šplhají nahoru, nechtějí radní, aby občané museli sáhnout hlouběji do peněženky. Diskutovali i o navýšení poplatku na 750, popřípadě na 800 korun.

„Většinově jsme se shodli, že Přerovanům ponecháme současnou sazbu 700 korun. I za cenu toho, že budeme z rozpočtu města doplácet asi 6 milionů 400 tisíc korun. Těch zdražení v poslední době přišlo poměrně hodně, proto jsme se rozhodli částku v příštím roce zachovat,“ konstatoval primátor města Petr Měřínský.

Jeho náměstkyně Hana Mazochová pro srovnání uvedla, že pokud by se radní rozhodli zvýšit odpad například podle třetí varianty na 800 korun, znamenalo by to, že město bude za každého poplatníka doplácet 24 korun a celkově by z kasy město odešla částka ve výši zhruba 2, 2 milionu korun.


Radní se poplatkem zabývali mimo jiné i proto, že na jednání přerovské pracovní skupiny pro optimalizaci systému nakládání s komunálním odpadem se přítomní členové shodli na navýšení sazby poplatku. Důvodem jejich doporučení je rostoucí výše nákladů na systém odpadového hospodářství.

Poslední slovo ale budou mít zastupitelé, kteří se sejdou k jednání v pondělí 6. prosince.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)