Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Radní schválili investice do benešovské a kladenské nemocnice

Radní schválili investice do benešovské a kladenské nemocnice

Částky o poskytnutí těchto investičních dotací musí ještě schválit zastupitelé kraje na svém jednání 27.ledna 2020.

Ilustrační foto
14. ledna 2020 - 12:30

„Celkem 224 milionů korun by mělo jít v letošním roce na investice v benešovské a kladenské nemocnici. Nemocnice Rudolfa a Stefanie by měla za 197 milionů vybudovat Komplexní rehabilitační centrum a Oblastní nemocnice Kladno, a.s. rekonstruovat pavilon patologie o předpokládaných nákladech 25,68 milionu korun,“ informovala po jednání Rady kraje hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). 

„Vybudování Komplexního rehabilitačního centra v Nemocnici Rudolfa a Stefanie a rekonstrukce patologie v kladenské nemocnici patří pro příští rok k našim prioritám. Považujeme je z hlediska zajištění evropského standardu moderní a špičkové zdravotní péče za zcela nezbytnou. Rozhodně chceme se stavebními pracemi začít ještě v průběhu letošního roku,“ komentoval rozhodnutí Rady kraje radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Bezděk (ANO 2011). Dodal také, že Rada kraje zároveň doporučila zastupitelům prodloužit termín čerpání finančních prostředků pro Oblastní nemocnici Kladno, a.s. na akci ‚Generel nemocnice Kladno – Rekonstrukce bloku C2‘ ve výši 1 359 950 korun do konce roku 2020.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s., nemocnice Středočeského kraje „Komplexní rehabilitační centrum“ – Na tuto akci již byla v roce 2019 poskytnuta veřejnoprávní smlouvou o poskytnutí investiční dotace z rozpočtu Středočeského částka ve výši 30 000 000 Kč.

„Vzhledem k tomu, že částka byla vyčerpána do 31. 12. 2019, smlouva tedy byla ukončena a na další částku ve výši 197 milionů korun bude v případě schválení poskytnutí dotace Zastupitelstvem Středočeského kraje uzavřena nová smlouva. Celkové náklady na uvedenou akci činí 230 milionů korun, z toho 227 milionů bude hrazena jako investiční dotace z rozpočtu Středočeského kraje a 3 miliony korun půjdou z vlastních zdrojů nemocnice,“ upřesnil radní JUDr. Robert Bezděk.Oblastní nemocnice Kladno, a. s., nemocnice Středočeského kraje „Rekonstrukce pavilónu Patologie“ – Na tuto akci byla již také poskytnuta veřejnoprávní smlouvou o poskytnutí investiční dotace z rozpočtu kraje částka ve výši 15 milionů korun. Vzhledem k tomu, že částka byla i v tomto případě vyčerpána do 31. 12. 2019, smlouva byla ukončena a na další částku ve výši 25,685 milionu korun bude v případě schválení poskytnutí dotace uzavřena nová smlouva. Celkové náklady na uvedenou akci činí 45,685 milionu korun, z toho 40 685 000 Kč činí investiční dotace z rozpočtu Středočeského kraje a 5 milionů korun uhradí z vlastních zdrojů nemocnice. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)