Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Radost podnikat. Městem pro byznys je Žďár nad Sázavou

Radost podnikat. Městem pro byznys je Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou je nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Kraji Vysočina. Podnikání se daří velmi dobře také v Humpolci a Velkém Meziříčí. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2020.

Žďár nad Sázavou.
9. června 2021 - 11:00

Za letošním úspěchem Žďáru nad Sázavou stojí v kraji vysoce nadprůměrný nárůst počtu ekonomických subjektů a také nadprůměrný počet firem v přepočtu na tisíc obyvatel. Z ekonomických ukazatelů je třeba vypíchnout nadprůměrný podíl výdajů, které radnice věnuje na oblast bydlení, stejně jako na veřejnou dopravu.

Především se ale dvacetitisícové město dostalo na špici díky výborným výsledkům v části výzkumu, která se zabývá přístupem veřejné správy. Ze všech patnácti měst na Vysočině má třetí nejlepší webové stránky z pohledu podnikatele, druhý nejlepší scóring úředních hodin, tedy počet úředních hodin a vůbec nejlépe dopadl Žďár v testu elektronické komunikace. Ten prostřednictvím několika vln fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje kvalitu a včasnost odpovědí, které odcházejí směrem k podnikatelům ze živnostenského úřadu.


„Pro nás je ocenění velkým závazkem do budoucna, protože Žďár nad Sázavou vidí v byznysu jeden z klíčových aspektů pro rozvoj města. K tomu potřebujeme tři věci, a to práci, bydlení a služby. A právě v oblasti byznysu se snažíme systematicky přistupovat k tomu, aby tady podnikání jak v malém a středním segmentu, tak i větší podniky měly dobré podmínky. Budu-li konkrétní, je to i nově zbudovaná průmyslová zóna, kterou se snažíme profilovat jako místo pro podnikání pro inovativní byznys. Jako úřad se snažíme komunikovat s podnikateli, pořádáme neformální setkávání s podnikateli, a získáváme tak důležitou zpětnou vazbu, co tady podnikatelům chybí a snažíme se na to reagovat,“ říká starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)