Rokycany rozšířily sportovní infrastrukturu

regiony

V pátek 21. června se slavnostně otevře pumptrack v areálu skateparku.

Rokycany rozšířily sportovní infrastrukturu
Pumptrack
19. června 2024 - 07:00

Rokycany rozšířily možnosti sportovního vyžití pro občany i návštěvníky. V jižní části města vznikl nový pumptrack, jenž rozšířil současný skatepark, a zároveň se areál nově napojí na cyklostezku v úseku Šťáhlavská – Kotelská. Slavnostně se otevře pumptrack v pátek 21. června v 17 hodin v rámci akce Go Skateboarding Day v Rokycanech, kterou pořádá místní spolek ROBOYS.

„Celkové náklady na investici jsou 5,86 milionu korun s DPH. Město získalo na vybudování dotaci od Plzeňského kraje, a to ve výši jeden milion korun z programu Podpora výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované doprovodné cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji v roce 2023. Pumptrack jsme vybudovali v sousedství skateparku v Kotelské ulici, a tím jsme rozšířili sportovní vyžití pro naše občany. V loňském roce jsme vybudovali nové multifunkční hřiště v areálu u zimního stadionu,“ řekl starosta města Rokycan Tomáš Rada.

„Pumptrack s rozměry 46x16 metrů je uzavřený uměle vytvořený okruh. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů. Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo, ať už k tomu určené – MTB, BMX, ale pro vyzkoušení i trekové, nejmenší mohou vyzkoušet pumptrack na odrážedlech nebo koloběžkách. Využití je také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách nebo bruslích. Věřím, že ho využije široká veřejnost,“ vysvětlil místostarosta města Jiří Sýkora.

Součástí projektu byla i realizace novostavby dvou samostatných místních komunikací. Jedná se o místní komunikace se společným pohybem chodců, cyklistů. Vybudováním více než 300 metrů místních komunikací se napojí pumptrack na ulici Na Cvičišti u plochy skateparku. Současně se do území se sportovním zázemím přestěhuje ohniště s lavičkami.

Zhotovitelem nového pumptracku v Rokycanech je společnost CYCLO LOGIC, která realizovala například také nový pumptrack v Dobřívě. „Rokycanský pumptrack bude sice menší, ale zábavný, a především na něj najdou vyžití malé děti i dospělí, kteří se jízdě na kole věnují,“ uvedl za zhotovitele Josef Blecha.

Nejbližší pumptracky v okolí jsou na Břasích, v Rakové, Dýšině či Plzni-Bolevci. V červnu se také otevřel nový pumptrack v Dobřívě.Pumptrack je navržený od České Mountainbikové Asociace, z. s. Technické údaje nového pumptracku v Rokycanech:

-    Okruh A – velikost 20x14 m, délka dráhy 50 m, počet klopenek, zatáček: 3, počet vln: 3
-    Okruh B – velikost 20x10 m, délka dráhy 44 m, počet klopenek, zatáček: 3, počet vln: 9
-    Propojka – délka dráhy 20 m, počet vln: 4
-    Výška vln - 0,4 m až 0,6 m, klopenky do 1,2 m, délka dráhy skoků – pump jump – 34 m
-    Počet skoků 2, šířka dráhy 1,8 m, šířka dráhy skoky 2,5 m
-    Plocha upravovaného území zeminou pro dráhy pumptracku 710 m2
-    Počet uživatelů: 5 až 15 osob

Plzeňskénovinky.cz informovala Mgr. Adriana Koláčková, tisková mluvčí Městského úřadu Rokycany.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:měú rokycany)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif