Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Rokytnice má opravenou komunikaci i nové parkoviště

Rokytnice má opravenou komunikaci i nové parkoviště

Na ulici Okružní v Rokytnici skončily v uplynulých dnech dvě souběžně prováděné investiční akce města. Opravou prošla místní komunikace a vybudováno bylo 18 parkovacích stání.

Opravená komunikace v Rokytnici.
25. července 2021 - 07:30

Po loňské první etapě opravy místní komunikace na ulici Okružní letos radnice realizovala etapu druhou, a to v úseku vymezeném nárožím bytového domu č. p. 445 a křižovatkou za mostem přes Rokytenku u domu č. p. 420.

„V rámci opravy, která si vyžádala z rozpočtu města 5,9 milionu korun bez DPH, došlo nejen k opravě komunikace, ale také přilehlých parkovacích ploch a k předláždění chodníků na autobusových zastávkách či výměně přístřešků s lavičkou a odpadkovým košem. Zábradlí v místě pro chodce u základní školy bylo nahrazeno silničním třímadlovým. Na stávajícím zábradlí na opěrné zdi parkoviště před domy čísla popisná 443 a 444 pak proběhla obnova nátěru,“ vyjmenoval starosta Jiří Růžička.

Dalšího 1,5 milionu korun bez DPH pak radnice investovala do obnovy a stavby parkovacích ploch ve 100 metrů dlouhém úseku od konce stávajících šikmých stání u domu č. p. 443 až po přístup k vchodu do domu č. p. 434.

„Během této akce vzniklo na ulici Okružní osmnáct nových parkovacích stání a jedenáct dalších bylo opraveno. Současně došlo v uvedeném úseku k opravě vozovky při zachování nynějšího směrového a šířkového uspořádání,“ upřesnil starosta.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)