Svátek má: Tadeáš

Regiony

Velikost textu:

Sanitky pro záchranáře završí proces obnovy jejich vozového parku

Sanitky pro záchranáře završí proces obnovy jejich vozového parku

Deset nových sanitek si v úterý 22.září převzala záchranná služba Olomouckého kraje. Moderně vybavené automobily zamíří na základny do Hanušovic, Hranic, Jeseníku, Olomouce, Prostějova, Šternberku, Šumperka a Uničova.

Ilustrační foto
23. září 2020 - 08:00

„Díky novým sanitkám se průměrné stáří vozového parku zdravotnických záchranářů sníží na necelé tři roky. Řada technických vymožeností pak přispěje k tomu, aby se pacientům dostalo co nejrychlejší a nejkvalitnější péče,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Nově pořízené volkswageny přišly na zhruba 24,5 miliónu korun. Na zadávacích podmínkách pro jejich dodavatele se podíleli přímo záchranáři.

„Auta jsou tak kromě nejmodernější zdravotnické techniky vybavena i pohonem všech kol. To umožní bezproblémové zásahy také v horských oblastech, a to i v zimě,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.


Modernizaci vozového parku záchranářů zahájil Olomoucký kraj v roce 2018. Do dnešního dne pořídil třicet nových sanitek, stejný počet transportních nosítek a třiatřicet defibrilátorů. Celková hodnota zakoupeného vybavení činila 95,5 miliónu korun.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)