Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Sdílená kola v Ostravě nově až na 30 minut zdarma

Sdílená kola v Ostravě nově až na 30 minut zdarma

Po celý březen budou sdílená kola v Ostravě zdarma po dobu třiceti minut, místo obvyklých patnácti. Město přichází s nabídkou prodloužené výpůjčky po dohodě se společností Nextbike, která systém sdílených kol ve městě provozuje.

Ilustrační foto
3. března 2021 - 12:00

Třicetiminutová výpůjčka zdarma bude v Ostravě platit zatím od začátku března do konce měsíce. Ve všech městských obvodech je momentálně k dispozici přes 1000 kol a 320 stanic. Náklady uhradí stejným dílem město Ostrava a provozovatel systému společnost nextbike. Předpokládány jsou ve výši téměř 220 tisíc korun.

„Zhruba po roce přicházíme společně s městem s nabídkou, kterou jsme si otestovali už vloni na jaře. Bezplatnou zápůjčku prodlužujeme na dvojnásobný čas. Na bezpečnější pohyb lidí po Ostravě v době pandemie rádi přispějeme. A samozřejmě náš servisní tým sdílená kola systematicky dezinfikuje, a to řídítka, sedlo i zámek," uvedl za společnost Nextbike Lukáš Luňák.


Sdílené kolo se dá půjčit prostřednictvím mobilní aplikace. Bikesharing mohou využít ale i ti, kteří nemají staženou aplikaci ve svém chytrém telefonu, případně nemají připojení k internetu. Umožňuje to systém Interactive Voice Response.

Tento telefonický robot funguje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zájemce o půjčení kola pouze zavolá na infolinku 581 652 047, zvolí si, kde si chce kolo půjčit, naťuká na displeji svého telefonu číslo kola a robot ho na dálku odemkne. Volat je ale nutné z čísla, na kterém má majitel telefonu založený a ověřený účet u provozovatele systému. Sdílené kolo je možné také rezervovat.

(pšt, moravskoslezskeknovinky.cz, zdroj: mmo)