Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Škody povedené dvojice jdou do statisíců

Škody povedené dvojice jdou do statisíců

Po dvou a půl letech náročného vyšetřování mohl vyšetřovatel na základě získaných důkazů obvinit z trestného činu podvod 28letého muže a jeho o 4 roky mladší přítelkyni.

Ilustrační foto
17. září 2021 - 08:00

Oba jako zaměstnanci jedné firmy zajišťující doručovací služby objednávali na fiktivní jména zboží, které v různých fází přepravy odebrali. Zásilky pak byly považovány za ztracené, protože prodejci nepřišly za doručované zboží na dobírku peníze a zboží se ani nevrátilo.

"Ztracená zásilka" byla pak v reklamačním řízení zaplacena doručovací službou. Za necelé čtyři roky buď každý sám nebo ve spolupachatelství objednali tímto způsobem 16x zboží v hodnotě přesahující částku 330 tisíc korun. Ve většině případů se jednalo o mobilní telefony. Peníze, které následným prodejem utržili, užili pro svoji potřebu.Ženě hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky. Muži, jelikož měl větší podíl na trestné činnosti, hrozí až pětileté vězení.
Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv.kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.pčr)