Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Školáci z Moravskoslezského kraje se zapojují do Minisčítání

Školáci z Moravskoslezského kraje se zapojují do Minisčítání

Přiblížit dětem význam statistiky i chystaného Sčítání 2021 má ambici již pátý ročník zábavně - vzdělávací akce Minisčítání. Probíhá online a až do 13.prosince se do něj mohou hlásit žáci ve věku 9 až 15 let ze všech škol v České republice.

Ilustrační foto
25. listopadu 2020 - 12:00

Na vylosované třídy navíc čekají atraktivní ceny, třeba tablety, komiksy nebo stolní hry. „Minisčítání je skvělá příležitost zábavnou formou dětem ukázat, že statistika není nuda a může poskytovat mnoho zajímavých informací. A ještě má jednu přidanou hodnotu. Pro děti, které se zapojí do Minisčítání, bude pak v březnu a dubnu snadné pomoct rodičům a prarodičům vyplnit online dotazník Sčítání lidu, domů a bytů,“ říká místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová.

Dosud se do akce zapojilo 300 škol napříč celou Českou republikou. Zatím je rekordmanem Středočeský kraj se 45 školami, následován krajem Moravskoslezským, kde se účastní 40 škol. Bronzovou příčku drží v tuto chvíli Praha se 30 školami.

„Těší nás zájem čtyř desítek škol z Moravskoslezského kraje, které se již zapojily do projektu Minisčítání. Zábavně naučná forma zjišťování může pomoci dětem a mládeži zlepšit vnímání statistiky jako nástroje, který umí pojmout a popsat každodenní život. On-line způsob vyplnění dotazníku je ideální pro dnešní distanční formu výuky,“ říká ředitelka Krajské správy ČSÚ v Moravskoslezském kraji Hana Gurecká.


Český statistický úřad organizoval Minisčítání poprvé v roce 2010. Hned při své premiéře sklidila akce takový úspěch, že se opakuje už popáté. Každý ročník přinesl řadu zajímavých informací, jak děti v České republice žijí, co je baví, o čem přemýšlejí apod.

V letošním dotazníku Minisčítání 2020 čeká na děti symbolicky 21 otázek. Některé se objevily v předchozích ročnících, některé jsou úplně nové – například za kým děti jdou, pokud mají problém, nebo kdo je jejich vzor. Konečné výsledky Minisčítání budou zveřejněny v průběhu ledna.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: ČSÚ MSK)