Svátek má: Blažena

Regiony

Velikost textu:

Sociální pracovníci pečující o potřebné se dočkají očkování

Sociální pracovníci pečující o potřebné se dočkají očkování

Registrace pražských sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna. Na základě požadavku hlavního města by se v Praze mělo jednat o zhruba 2.500 pracovníků.

Ilustrační foto
8. dubna 2021 - 12:30

„Konečně po čtvrt roce očkovací kampaně se dostává i na pečovatele, kteří denně pomáhají lidem nejohroženějším epidemií covid-19 a kteří musí být kvůli bezpečí svých klientů chráněni stejně dobře, jako senioři a lidé s těžkým zdravotním postižením. Praha v tomto ohledu dělala, co mohla mimo jiné tím, že jsme upozornili na opomenutí očkování v domech s pečovatelskou službou a dále proočkováním víc než 700 pečovatelů ze sociálních služeb v rámci testovacího provozu v Metropolitním zdravotnickém očkovacím centru na Vyšehradě. Doufám, že se již brzy otevře možnost očkování také pro rodinné pečovatele,“ říká radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

V rámci mapování požadavků na očkování příslušníků kritické infrastruktury odeslalo hlavní město Praha minulý týden požadavek na očkování pro zhruba 2 500 sociálních pracovníků a dalších pracovníků v přímé péči. Očkování by díky tomu měli dostat pracovníci ze sociálních služeb a odborů sociálních věcí jednotlivých městských částí.

Metropolitní očkovací centrum má za sebou úspěšný testovací provoz

S Ministerstvem zdravotnictví navíc Praha ještě dojednává doplnění seznamu o zhruba 400 dalších lidí ze skupin, se kterými se zatím nepočítá. Jedná se o přechodné pěstouny a pracovníky organizací pověřených jejich doprovázením, sociální pracovníky působící v rodinách a také o vybrané humanitární pracovníky.

Část pražských pečovatelů ze sociálních služeb již byla proočkována v rámci očkování zaměstnanců pobytových služeb a obyvatel domů s pečovatelskou službou. Dalších více než 700 pečovatelů bylo potom proočkováno v rámci zkušebního provozu Metropolitního očkovacího centra.

Zámek v Rožmitálu byl sídlem slavného diplomata Jaroslava Lva z Rožmitálu

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:kú)