Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Společně za zážitky do Chrudimi i na Vysočinu

Společně za zážitky do Chrudimi i na Vysočinu

Jedny z nejnavštěvovanějších turistických cílů na východě Čech, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Muzeum v přírodě Vysočina, lákají v letošním roce návštěvníky propagační kampaní nazvanou Společně za zážitky.

Ilustrační foto
1. června 2020 - 11:30

V souladu s moderními trendy v prezentaci kulturního dědictví a ve snaze zvrátit nepříznivé dopady koronavirové pandemie na turistický ruch, přichází před letní sezónou Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Muzeum v přírodě Vysočina se spoluprací v podobě společné propagační kampaně.

První vlaštovkou této spolupráce je propagační leták sloužící i jako volná vstupenka na jednu z doprovodných akcí. Návštěvníci, kteří navštíví v letošním nebo příštím roce expozice Muzea v přírodě Vysočina i Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, budou mít možnost přijít zdarma na jednu z mnoha akcí pořádaných oběma institucemi během celého roku. Nabídka bude platná jak pro individuální návštěvníky, tak i pro rodiny s dětmi až do konce roku 2021.

„Zjistili jsme, že hlavní skupiny našich návštěvníků se od sebe poměrně liší“, vysvětluje nápad společně propagovat obě instituce ředitelka Muzea v přírodě Vysočina Ilona Vojancová. „Bylo by pro nás jistě velkým přínosem, pokud by se nám podařilo motivovat tyto rozdílné skupiny k návštěvě obou muzeí,“ dodává Ilona Vojancová.

Muzeum v přírodě Vysočina i Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi patří mezi nejstarší a největší instituce svého druhu u nás, a ve Východních Čechách patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle. Jejich činnost je také spojena s péčí o lidové tradice a jevy zapsané na seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.„Spolupráce v oblasti propagace nebo muzejního vzdělávání se u obou muzeí přímo nabízí. V rámci toho, co děláme, existuje mnoho styčných bodů,“ doplňuje ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Simona Chalupová a dodává: „Věříme, že i díky geografické blízkosti návštěvníci využijí této nabídky a podpoří obě kulturní instituce v této nelehké době.“

Společnou propagaci Muzea v přírodě Vysočina a Muzea loutkářských kultur podpořilo Chrudimsko – Hlinecko z.s. s finanční podporou Pardubického kraje.

Pardubickénovinky.cz informoval Břetislav Oliva, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:mlk)