Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Spolupráce kraje a Věznice ve Světlé nad Sázavou pokračuje

Spolupráce kraje a Věznice ve Světlé nad Sázavou pokračuje

Vysočina patří mezi regiony, které se dlouhodobě podílejí na projektech resocializace odsouzených a podporou věznic na svém území.

Ze slavnostního aktu.
20. února 2020 - 11:00

V úzké spolupráci jihlavské Obchodní akademie, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnická školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Úřadu práce Havlíčkův Brod, věznice a kraje má nyní možnost šest vybraných odsouzených žen z Kraje Vysočina získat v rámci 250 hodin teoretické i praktické výuky kvalifikaci kadeřnice.
 
„Podpora vzdělávání je jednou z možností prevence recidivy, navíc se zaměřujeme na získání profesní kvalifikace, která je na trhu práce žádaná,“ říká pro Novinkyvysocina.cz  hejtman Jiří Běhounek. „Otevření kvalifikačního kurzu kadeřnice je dalším dílkem naší spolupráce,“ doplňuje.


Náklady spojené s rekvalifikací hradí Úřad práce ČR. Krajská škola poskytne odborníky a Kraj Vysočina zakoupil materiální vybavení - kufříky s profesionálními kadeřnickými pomůckami, fény, kulmy a další potřeby pro výuku, v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun.

Věznice připravila učebnu a podmínky ke studiu pro odsouzené. V minulosti se odsouzené ženy mohly absolvovat přímo tříletý výuční obor kuchař, příp. se i v tomto oboru rekvalifikovat. Podpora se týká i zaměstnanců věznice, kdy sociální pracovníci byli zahrnuty do vzdělávací programů realizovaných krajem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)