Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Srdcaři Karviné se sešli na Lodičkách. Jejich počte roste

Srdcaři Karviné se sešli na Lodičkách. Jejich počte roste

Karviná má své srdcaře, Jsou to lidé, kteří mají blízký vztah k městu, není jim lhostejná jeho budoucnost a mají chuť přispět k jeho změně k lepšímu. Pravidelně se schází a jejich počet neustále roste.

Setkání Srdcařů v Karviné.
15. září 2021 - 12:00

Známé tváře Karviné, osobnosti, které mají chuť něco pro město udělat, se spojili v rámci projektu Karviná všemi deseti pod názvem Srdcaři Karviná. Pravidelně se schází a diskutují o nápadech, které pomáhají změnit image města k lepšímu. Naposledy se setkali začátkem září na Lodičkách.

„Srdcaři jsou lidé, kterým nejde o politiku, ale chtějí město, ve kterém se narodili a žijí, posunout dál. Přichází s různými nápady, projekty a přednáší je ostatním i mezi sebou. Vyměňují si své zkušenosti a pomáhají si například ve svém podnikání nebo při své práci,“ vysvětlil smysl projektu Srdcaři mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.Do křesel hostů tentokrát usedly tři osobnosti města, předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko, ředitelka Základní a Mateřské školy Prameny Dagmar Czinege a ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová. Ředitelka Czinege vidí v projektu velký smysl. „Mám ráda Karvinou a děti, které učíme. Snažíme se jim předat hrdost na toto město a to si myslím, že v životě určitě dobře využijí.“

Své k tomuto setkání řekl i  primátor Jan Wolf (ČSSD).  ,,Myslím si, že čím víc těch lidí bude, tím líp do budoucna pro samotné město. Věřím tomu, že nové nápady, kam bychom se mohli posunout a pracovat na vylepšení našeho města, budou neustále přibývat,“ uzavřel primátor.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Karviná)