Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Štědrý den v předstihu i ponor do Malše pod záštitou primátora

Štědrý den v předstihu i ponor do Malše pod záštitou primátora

Český červený kříž v Českých Budějovicích pořádá už pětadacet let Štědrý den v předstihu, letos to bude 14.prosince.

PonoRosku
27. listopadu 2021 - 07:30

„Je to záslužná tradiční akce, kdy společně slaví Vánoce asi šedesát starších, osamělých a hůře pohyblivých lidí, kteří si slavnostní vánoční podvečer 24. prosince nejsou schopni sami připravit a většinou ho nemají ani s kým prožít. Účastníci setkání často říkají, že půl roku na něj a s ním spojená přátelství vzpomínají a další půl roku se těší na to příští,“ říká primátor Jiří Svoboda, který poskytnul finanční záštitu nejen na tuto akci, ale i pro otužilce, konkrétně  na „PonoRosku“ aneb noříme se do Malše.

„První odvážlivci by se do chladných vod měli ponořit 28. listopadu v 11 hodin na Malém jezu. Hlavním smyslem benefiční akce je podpořit lidi s roztroušenou sklerózou a ukázat jim, že i překážku, na první pohled téměř nepřekonatelnou, lze zdolat,“ sdělil primátor.


Zapojit se může v podstatě každý, pokud se na to samozřejmě cítí. Výtěžek bude poté věnován nemocným s roztroušenou sklerózou na zajištění vhodných typů cvičení a rehabilitace.

„Rád jsem tyto aktivity podpořil, ale vývoj epidemické situace rozhodně není příznivý a myslím, že nikdo v tuto chvíli nedokáže odhadnout, jestli se vůbec budou konat,“ dodává primátor Jiří Svoboda.
Jihoceskenovinky.cz informovala Jitka Brůha Welzlová, mluvčí Magistrátu města České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:mmčb)