Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Strážníci v Plzni na Slovanech se zaměřili na cyklisty

Strážníci v Plzni na Slovanech se zaměřili na cyklisty

Mezi jednu z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu patří cyklisté a na ně  se zaměřili v neděli 6. června strážníci v Plzni na Slovanech.

Kontrola cyklistů
11. června 2021 - 07:00

Na vytipovaných cyklostezkách  a společných stezkách  pro pěší kontrolovali, jestli se vydali na cestu  se správně  technicky vybaveným bicyklem, zda  při jízdě používají  ochranné přilby a  dodržují pravidla bezpečné jízdy na pozemních komunikacích. Dobrou zprávou je, že strážníci nezjistili  u milovníků cyklistiky žádný přestupek, všichni byli vzorní a při jízdě užili ochrannou cyklistickou přilbu, a to bez ohledu na věk.
Strážníci budou v obdobných akcích nadále pokračovat.

Posilnění alkoholem zaměstnali strážníky a záchranáře
V  úterý se městská policie společně  se  záchranáři zabývala  celkem třemi  událostmi spojenými s alkoholem. V půl jedné odpoledne museli strážníci přivolat zdravotní službu k muži ležícímu na lavičce na nám. Generála Píky. Nevypadal zdravotně v pořádku, byl zjevně pod vlivem alkoholu a  zcela neschopen chůze. Na  další  případ došlo o dvě a půl hodiny později. Telefonát na linku 156 upozornil na muže ležícího ve Zbrojnické ulici. Strážníci zjistili, že jde o známého 45letého muže bez domova. Stěžoval si na velkou  bolest nohou, díky které se nebyl schopen zvednout. Požití malého množství alkoholu muž strážníkům přiznal. Vpodvečer ještě vyjížděli strážníci na Lochotíně  k pivnici v Lidické ulici. 66letý Plzeňan si tam totiž neodpustil požívání alkoholu ani v situaci, kdy čerstvě absolvoval chemoterapeutickou léčbu. Hlídka jej našla se zraněním na hlavě  a odřeninou na ruce.  Nemohl se hýbat a opakovaně  si stěžoval na bolest zad  a kostí. Všichni skončili v péči zdravotníků.

Slovanští strážníci navštívili předškoláky

Psovod se psem zadržel hledaného mladíka na útěku
Překvapení zažil po ránu 16letý chlapec, který byl na cestě za dobrodružstvím. Kontrola psovoda městské policie se  psem Capo pod mostem přes řeku Radbuzu pro něj znamenala konec útěku z  diagnostického ústavu. Poté, co psovod zjistil, že policisté po mladíkovi pátrají, předvedl jej na policejní oddělení a předal jim hledaného k dalším úkonům.

Klášter v Oseku založil rod Hrabišiců

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
26%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
33%