Středočeský kraj podpoří sport a volný čas

regiony

Kraj na příští rok vyčlení 40 milionů korun na podporu sportu a volného času.

Středočeský kraj podpoří sport a volný čas
Ilustrační foto
29. listopadu 2022 - 12:30

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlení Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 dnes schválilo zastupitelstvo.

„Deklarovali jsme, že podpora sportu je pro nás prioritou, a to na různých úrovních. Fond sportu a volného času je určen pro široký okruh žadatelů a má svá přesná pravidla. A podstatná změna oproti Programu 2022, která žadatele jistě potěší: v případě chybějících povinných příloh k žádosti budou prostřednictvím elektronické aplikace pro podávání žádostí vyzváni k doplnění, takže jejich žádost kvůli tomu nebude vyřazena,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Struktura fondu je rozdělena do několika oblastí. Zahrnuje podporu sportovních a volnočasových aktivit, podporu handicapovaných a podporu vrcholového sportu. Celkový předpokládaný objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu Středočeského kraje je 40 milionů korun. Sportovní kluby obvykle žádají například o peníze na zavlažovací systémy na hřiště či kurty, na nové osvětlení v halách a tělocvičnách, nebo na podporu a rozvoj mladých sportovců.Program obsahuje čtyři Tematická zadání:
Podpora sportovních a volnočasových aktivit – investiční podpora (25 900 000,00 Kč)
Podpora sportovních a volnočasových aktivit – neinvestiční podpora (11 100 000,00 Kč)
Podpora vrcholového sportu (2 500 000,00 Kč)
Podpora handicapovaných (500 000,00 Kč)

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano 56%
transparent.gif transparent.gif
Ne 22%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 22%
transparent.gif transparent.gif