Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Tábor převzal pro školy 28 tisíc testů

Tábor převzal pro školy 28 tisíc testů

Od pondělí 12. dubna se také v Táboře do škol vrátí děti prvního stupně a děti v posledním ročníku mateřské školy.

Ilustrační foto
11. dubna 2021 - 07:30

Součástí návratu je testování na onemocnění Covid-19. Ve středu 7. 4. 2021 v odpoledních hodinách Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje dovezl městu Tábor z centrálního skladu 28 000 testů, které jsou určeny pro všechny školy (mateřské, základní, střední, soukromé školy) v rámci ORP Tábor. Městský Odbor školství mládeže a tělovýchovy na základě dodaných podkladů (počet žáků) rozdělil tyto testy pro jednotlivé školy. Zástupci škol si převzali během čtvrtka a pátku 8. a 9. 4. všechny testy, aby v pondělí byly školy na testování připraveny.

Testování dětí, žáků, studentů i zaměstnanců bude probíhat pravidelně dvakrát týdně v případě antigenního testování (podle rozvrhu, který si určí daná škola, a to s odstupem minimálně dvou a maximálně tří dnů školního týdne) a jednou týdně v případě použití RT-PCR testů. Testování dětí, žáků a studentů se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy (např. první hodinu) vždy první vyučovací den v týdnu. V Táboře se děti budou testovat vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Způsob výuky bude rotační, tzn., že polovina tříd se zúčastní výuky v lichém týdnu a polovina v sudém týdnu. Vše stanoví ředitel, ředitelka školy s ohledem na specifické podmínky provozu.O nástupu dětí do škol od pondělí 12. dubna informovali ředitelé a ředitelky základních a mateřských škol zřizovaných městem zákonné zástupce dětí prostřednictvím vnitřních informačních systémů. „Tyto informace zveřejnili na webových stránkách školy. Je tedy v zájmu rodičů, aby tyto média sledovali, zde získají aktuální a přehledné informace týkající se přímo jejich dítěte a školy,“ uvedl vedoucí Odboru školství mládeže a tělovýchovy Radomír Kouba.

Město Tábor oznamuje, že od pondělí 12. 4. 2021 budou v souvislosti s návratem žáků do škol obnoveny školní spoje městské hromadné dopravy.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch)