Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Technické služby se připravují na zimu. Ta už přišla

Technické služby se připravují na zimu. Ta už přišla

Město Vsetín již má radními schválen aktualizovaný plán zimní údržby,který stanovuje rozsah, způsob a také lhůty pro zajištění sjízdnosti a schůdnosti městských silnic a chodníků.

Ilustrační foto
29. listopadu 2021 - 07:30

Oproti tomu loňskému došlo k jeho rozšíření asi o jeden kilometr komunikací, které budou nově udržovány. O sjízdnost cest a schůdnost chodníků se budou starat Technické služby města Vsetína p. o. (TS) včetně 13 pracovníků veřejně prospěšných prací a také subdodavatelé.

Rozpočet TS počítá s náklady na zimní údržbu městských komunikací v obdobné výši jako v uplynulém roce, kdy potřebovaly 7,5 milionu korun. Samozřejmě bude důležité, jaké počasí nastávající zima přinese. Při zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti záleží nejen na množství sněhové nadílky, ale například i na výši teplot či počtu dní, kdy vzniká náledí. Právě jeho odstraňování je technicky velmi náročné.

Kromě techniky se v TS připravují na zimu i v oblasti zásobování posypovým materiálem. „Máme již naskladněno 213 tun soli a 400 tun inertního materiálu. Dalších 400 tun inertního posypu je ještě objednáno,“ uvedl ředitel TS Josef Stejskal.


Během zimy se budou TS starat o 197 kilometrů komunikací, z nichž je 107 kilometrů chodníků, a také o více než 54 tisíc čtverečných metrů veřejných ploch. Mezi ně patří například veřejné parkoviště u obchodního komplexu na Sychrově, parkoviště u OD Jednota či chodníky a prostranství kolem Smetanovy obchodní galerie, které jsou ve vlastnictví města.
(pšt, zlinskenovnky.cz, zdroj: portál města Vsetín)