Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Technologie hlavního města Prahy zajistila bezpečnost zaměstnanců

Technologie hlavního města Prahy zajistila bezpečnost zaměstnanců

THMP se o městské technologie stará i v době zpřísněných pandemických opatření bez omezení. Povinné nošení respirátorů doplní od března pravidelné plošné testování zaměstnanců antigenními testy.

Ilustrační foto
2. března 2021 - 12:30

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) se v hlavním městě stará o celou síť veřejného osvětlení, provoz městského kamerového systému, osvětlování památek i správu věžních a veřejných hodin. Těžko si lze představit, že tyto technologie nebudou fungovat nebo budou fungovat jen v omezené míře.

Aby proto společnost zajistila bezpečnost svých zaměstnanců a svůj plynulý chod ve zhoršující se pandemické situaci doprovázené zvýšeným výskytem mutací koronaviru, zavádí od příštího týdne kromě řady již fungujících opatření i pravidelné testování pracovníků na COVID-19 přímo na pracovištích THMP, resp. na centrále a dvou výjezdových střediscích. To bude probíhat dvakrát týdně a bude dobrovolné, nicméně doporučené ze strany vedení společnosti.

„Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci jsme se spolu s představenstvem společnosti THMP rozhodli přistoupit k pravidelnému testování zaměstnanců přímo v místě jejich pracoviště. Dobrovolné antigenní testy přispějí k včasnému a plošnému rozpoznání možné nákazy COVID-19 a pomohou tak cíleně přijmout ta správná opatření k ochraně zdraví jejich pracovníků,“ uvedl radní Jan Chabr, do jehož gesce městská společnost spadá.

Pokud test ukáže pozitivní výsledek, bezprostředně bude následovat PCR testování a okamžitý nástup do preventivní karantény do doby, než bude výsledek PCR testu znám. Společnost THMP již rok funguje v režimu řady opatření s cílem eliminace rizika nákazy COVID-19 mezi svými více jak 200 zaměstnanci.„U koho to charakter práce dovoluje a lze plnit pracovní povinnosti bez omezení, ten pracuje na dálku z domova. Toho využívá asi 20 až 25 % zaměstnanců. Pokud to možné není, jako třeba u dispečerů, techniků nebo terénních pracovníků, děláme vše pro zajištění jejich bezpečnosti na pracovišti,“ vysvětlil místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný.

Zaměstnanci tak při práci používají ochranné respirátory, mají k dispozici dezinfekční gely a pravidelně jsou jejich pracoviště i vozidla dezinfikována.

„Jsem rád, že se nám i v tuto vypjatou dobu daří v THMP zajišťovat profesionální práci a to včetně dodržování všech preventivních opatření,“ uzavřel radní Jan Chabr.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Drozd za Technologie hlavního města Prahy, a.s.

(jv,prazskenovinky.cz foto:thmp)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
45%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%