Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Turistický portál Mariánských Lázní zvítězil v soutěži Zlatý erb 2020

Turistický portál Mariánských Lázní zvítězil v soutěži Zlatý erb 2020

Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně zvítězil v celostátním kole soutěže Zlatý erb 2020.

Mariánské Lázně
21. prosince 2020 - 12:00

V rámci soutěže Zlatý erb, která oceňuje nejlepší webové stránky měst, obcí, elektronických služeb a Smart city, se uskutečnilo také vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. A právě tuto cenu v kategorii měst a obcí získal Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně.

Slavnostní vyhlášení výsledků Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci 2020 se uskutečnilo 9. 12. 2020 v prostorách pražské haly Universum u O2 Areny. Ceny na slavnostním ceremoniálu předal poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jakub Janda a generální ředitel agentury Czech Tourism Jan Herget. Oba se shodli na důležitosti kvalitních webových stránek všech subjektů jako důležitém marketingovém nástroji v současné situaci, kdy turistický ruch je významně poznamenán pandemií a kdy všichni hledají cesty k oživení tohoto segmentu, jenž je tolik důležitý pro ekonomiku země.        

Porota hodnotila předem stanovená kritéria pomocí bodové škály. Součet bodů pak stanovil vítěze. Mezi hodnocenými kritérii nechyběly například jazyková verze, databáze služeb, kalendář akcí, nabídka produktů, počet aktivně využívaných sociálních médií nebo itinerář cesty.Vítězný Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně pak na pomyslných stupních vítězů doplnily městys Karlštejn, jehož webové stránky získaly 2. místo a 3. místo obsadily webové stránky Turistického informačního centra města Brna.   

Soutěže se v letošním roce zúčastnily obce a města ze všech 14 krajů celé České republiky. Celkově se zapojilo 403 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb a turistických prezentací.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:ic.mariánské lázně)