Svátek má: Julius

Regiony

Velikost textu:

U Semilassa i v Komárově se opraví tramvajová trať

U Semilassa i v Komárově se opraví tramvajová trať

S končícím zimním obdobím se obnovuje stavební činnost. Bude mít sice krátkodobý dopad na dopravu, jejím výsledkem ale budou kvalitní silnice, tramvajové  tratě i inženýrské sítě v různých částech Brna.

Ilustrační foto
8. března 2021 - 11:00

V březnu začnou práce na několika projektech, které ovlivní dopravu v  Brně. Uzavírka například čeká ulici Tuřanka, kde budou dělníci do prázdnin rekonstruovat plynovod. Poté budou do závěru roku pracovat na kanalizaci, vodovodu a dokončování povrchů. V březnu začíná také omezení na Bratislavské a Soudní, kde zmizí staré parovody a zabudují se moderní horkovody.

To se dotkne jak řidičů, tak chodců. Práce skončí v květnu. Podle předpokladů by od 8. března do konce července měli motoristé počítat s  horší průjezdností v  oblasti Palackého třídy a  Semilassa, kde je v  plánu rekonstrukce kanalizace, vodovodu a tramvajové trati. Do konce srpna se budou vyměňovat koleje ve smyčce Komárov, omezení se dotkne ulic Studniční, Jeneweinovy a Svatopetrské.

Po zimě bude nutné opravit také některé silnice, které jsou vlivem klimatických podmínek poškozené, popřípadě potřebují nové povrchy. Přesný harmonogram těchto oprav se teprve chystá, předběžně se počítá s opravami například v ulicích Hradecké, Kohoutovické nebo Černovické. Do konce roku budou také probíhat odstřely skály u Žabovřeské, které vždy na několik hodin zastaví tamní dopravu.


Už dříve začaly práce, které budou pokračovat i v tomto měsíci.S nimi jsou spojena omezení například na Bělohorské, Jedovnické, Lesnické, Křížkovského, Solniční, Lazaretní, Zvonařce, Dornychu a v okolí budované tramvajové trati do kampusu. Výkopy pro kanalizaci mohou Brňané zaznamenat v Zapletalově, Ořechovské, Bosonohách, Ondráčkově a  na Mlýnském nábřeží.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)