Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

U vsetínského Albertu se vybuduje nová okružní křižovatka

U vsetínského Albertu se vybuduje nová okružní křižovatka

Ředitelství silnic Zlínského kraje a město Vsetín jsou investory nové okružní křižovatky ve Vsetíně. Vznikne v ulici Generála Klapálka v místě odbočení k hypermarketu Albert.

Ilustrační foto
21. července 2019 - 07:30

„Stavební práce zde budou probíhat od července do konce listopadu 2019. Přes stavbu bude povolen jednosměrný provoz vozidel ve směru z centra města na Ústí, pro opačný směr bude stanovena objízdná trasa,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Předmětem stavby bude změna stávající průsečné křižovatky na křižovatku okružní na silnici III/05736 v ulici Generála Klapálka, v místě odbočení k hypermarketu Albert. Stavební úprava silnice bude provedena v celkové délce 122 metrů v původním výškovém vedení. Do stávajícího směrového vedení bude vložena okružní křižovatka. Její vnější průměr bude 33 metrů, průměr středového ostrova bude 16 metrů. Na středový ostrov naváže prstenec o šířce 2 metry a jízdní pruh o šířce 6,5 metru. Odtok dešťových vod ze silnice bude zajištěn prostřednictvím příčného a podélného sklonu vozovky do dešťových vpustí. V celém úseku bude odstraněna původní konstrukce vozovky a vytvořena konstrukce nová.        Zhotovitelem stavby bude firma SWIETELSKY stavební s. r. o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA se sídlem v Brně. Smluvní cena za stavební objekty v režii ŘSZK činí 9,134 milionu korun.

Stavební práce budou realizovány za částečného dopravního omezení. Ve směru z centra města na Ústí bude přes stavbu umožněn jednosměrný provoz vozidel, v opačném směru bude doprava odkloněna na objízdné trasy. Pro objízdné trasy budou používány silnice I/57, III/05735, III/05736 a účelová komunikace obchodního areálu. Pro zajištění plynulého provozu na objízdné trase bude dočasně změněna přednost v jízdě na křižovatce na začátku vsetínského nadjezdu. Ze stejného důvodu bude odkloněna doprava do Vsetína od Valašského Meziříčí ulicemi Bobrky, Lázky, 4. května.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Krajský úřad Zlínského kraje)