Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Úspěšného mladého sportovce přijali na radnici

Úspěšného mladého sportovce přijali na radnici

Mistr České republiky v cyklotrialu 2019, mistr Evropy a mistr světa v biketrialu 2019 – všechny tyto tituly letos vybojoval mladý znojemský sportovec René Vymětal (14 let).

Mladého sportovce přijali na znojemské radnici
10. září 2019 - 11:00

O své úspěchy se podělil na setkání na znojemské radnici, kde ho přijali místostarostové Znojma Jan Blaha a Karel Podzimek.
 
Teprve ve čtrnácti letech sklízí žák přímětické základní školy úspěchy v závodech tuzemských i zahraničních. Jeho výkonost ho dokonce posunula do kategorií o třídu vyšší, než odpovídá jeho věku.


Ve svých věkových kategoriích na závodech v Česku totiž těžko hledal srovnatelného soupeře. V českém seriálu mistrovství republiky v biketrialu tak jezdí kategorii Junior (16 – 18let), a v cyklotrialu kategorii Kadet (15–16 let).


René se v roce 2019 zúčastnil osmnácti závodů v Česku a na Slovensku, tří reprezentačních závodů a do zimy jej dalších šest závodů čeká. Pro své tréninky využívá místní možnosti jako je lom v Mašovicích, skály v Gránickém údolí nebo na Pražské za vodárnou. Často jezdí na tréninky do trialparků v Kyjově, Sklence u Prahy nebo nejraději do Veselí nad Moravou.

Největší úspěchy sezóny:
  • Mistr republiky v cyklotrialu ve své věkové kategorii Minime
  • Vedoucí pozice v seriálu mistrovství České republiky v kategorii Junior (16-18let)
  • Vedoucí pozice v seriálu českého poháru mládeže v cyklotrialu v kategorii Kadet (15-16 let).
  • Mistr Evropy v biketrialu 2019
  • Mistr světa v biketrialu 2019

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Znojmo.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:Město Znojmo)