Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

V Jihlavě se pro veřejnost otevřela nová pumptracková dráha

V Jihlavě se pro veřejnost otevřela nová pumptracková dráha

V areálu Českého mlýna v Jihlavě se slavnostně otevřel nový pumptrack, který svou velikostí a provedením patří k unikátním v České republice.

Nová pumptracková dráha v Jihlavě.
18. června 2021 - 11:00

Jeho jedinečnost je hlavně v asfaltovém povrchu, který umožňuje téměř celoroční provoz, a také ve vybudování dvou zrcadlových drah, které vytváří skvělé podmínky pro konání závodů, a to i na mezinárodní úrovni. V oblíbené jihlavské lokalitě tak vzniká atraktivní místo pro sportovní aktivity široké veřejnosti s různou úrovní sportovních dovedností.

Výstavbu pumptracku za 3,3 milionu korun realizovala firma Dirty Parks s.r.o. a hradilo ji ze svého rozpočtu statutární město Jihlava, Kraj Vysočina přispěl částkou 1,32 milionu korun. Další peníze investovalo město také do osvětlení pumptracku i sousedního skateparku.
 

V minulosti podporoval Kraj Vysočina projekty terénní cyklistiky formou individuálních dotací, od letošního roku už jde o systémovou podporu ve Fondu Vysočiny, programu Cyklodoprava a cykloturistika, podprogramu Terénní cyklistika, kde bylo alokováno celkem 2,5 milionu korun.

Hrad v Jindřichově Hradci založili Vítkovci erbu zlaté růže

V rámci letošní výzvy uspěly se žádostí například město Havlíčkův Brod na výstavbu pumptracku nebo Nové město na Moravě na úpravu modrého a červeného trailu ve Vysočina Areně.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)