Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

V Malšovicích roste 3D bludiště v korunách stromů

V Malšovicích roste 3D bludiště v korunách stromů

V lese poblíž Zděné boudy a Lesního hřbitova na jihovýchodním konci Hradce Králové dělníci dokončují práce na visuté pohybové dílně s tobogánem a desítkami pohybových prvků.

Bludiště v korunách stromů
7. dubna 2020 - 08:00

Nové lanové hřiště s názvem 3D Bludiště je umístěno  vedle l Parku na větvi. “ 3D bludiště jsme začali stavět loni na podzim. Nyní je stavba za zhruba 9 milionů korun těsně před dokončením,” vysvětluje vedoucí areálu  Radek Vychopeň.

Investor původně plánoval novou atrakci otevřít již se začátek jarní sezóny. V souvislosti se současnými opatřeními vlády ohledně COVID-19 je však termín otevření areálu nejistý.

„Plánovali jsme otevřít nejpozději o Velikonocích. Vzhledem k současné situaci je už jisté, že to se nepodaří a reálný termín se obtížně odhaduje.Nezáleží to na nás. V plánu je velká otvírací událost na den dětí 1. 6. a nezbývá nám než doufat, že to koronavirová situace dovolí,” uvedl Radek Vychopeň.

V těchto dnech se na 3D Bludiště usazuje přes 9 metrů vysoký a 14 metrů dlouhý tobogán, který bude nejrychlejší cestou z korun stromů zpátky na zem. Na rozdíl od hřiště Na Větvi, které se skládá hlavně ze sítí a provazů, 3D bludiště nabídne mnohem více dřeva. Obdélníková stavba skládající se ze šestnácti lávek má tři podlaží ve výšce zhruba čtyř, resp. šesti a devíti metrů. Jednotlivá patra vypadají jako dlouhé dokola jdoucí chodby nadité překážkami, prolézačkami a herními prvky. Kdo by čekal pevnou půdu pod nohama, bude zklamaný, protože všechna patra jsou visutá. Jakkoli jednotlivé překážky náležitě prověří motorické schopnosti svých návštěvníků, atrakce je natolik bezpečná, že na rozdíl od klasických lanových center nevyžaduje žádné osobní lanové jištění.3D Bludiště volně navazuje na hřiště Na Větvi  Primární vchod do korun stromů bude ve stejném místě jako dosud, tedy po nakloněné síti hřiště Na Větvi. Bezesporu nejzábavnější cestou ven z areálu pak bude zatočený tobogán vedoucí z nejvyššího patra 3D Bludiště až na zem. Celá atrakce je umístěna v prostoru lesa v blízkosti lesních cest. Park je rozdělen na veřejně přístupnou a zpoplatněnou část.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Hugo Trkal za Parku Na Větvi.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:h.trkal)